27 sierpnia wyłącz swój komputer

0

Power IT Down Day – to zaplanowana na 27 sierpnia 2009 r., organizowana po raz drugi akcja ochrony środowiska polegająca na wyłączaniu komputerów biurkowych, monitorów i drukarek po zakończeniu pracy.

W 2008 r. w przedsięwzięciu wzięło udział 2,8 tys. osób, dzięki nim udało się zaoszczędzić ponad 36 tys. kWh. W tym roku organizatorzy akcji – Citrix, HP, Intel i Microsoft – liczą na jeszcze większy odzew. Do tej pory udział w niej zadeklarowały 2264 osoby, co oznacza, że w jej wyniku uda się zaoszczędzić 29 432 kilowatogodziny (szacowanie na podstawie średniego zużycia energii przez 3 urządzenia w ciągu 15 godzin).

Akcja ma na celu propagowanie proekologicznych zachowań w firmach. Redukując konsumpcję energii, znacznie ogranicza się negatywny wpływ na środowisko. Dodatkową korzyścią będzie ograniczenie kosztów zużycia energii, o 50-60% w samych data center.

Idea oszczędzania energii wzorowana jest na innych przedsięwzięciach, np. Europejskim Dniu bez Samochodu (22 września 2009 r.), Światowym Dniu Ochrony Środowiska Naturalnego (5 czerwca każdego roku), akcjach Sprzątania Świata.

Pojedynczemu użytkownikowi sprzętu IT trudno oszacować oszczędności wynikające z odłączania zasilania po wykonaniu pracy. Dopiero zmasowana akcja może dać obraz realnych korzyści. Dlatego ważne, aby jak najwięcej osób przystąpiło do akcji tego samego dnia. Jeśli z jakichś powodów nie można wyłączyć komputera, trzeba przynajmniej odciąć zasilanie od monitora lub drukarki. Najważniejsze, żeby wyrobić w sobie odpowiedni nawyk.

„Zrób to dla środowiska. Zrób to dla następnych pokoleń. A przede wszystkim zrób to właśnie w tym dniu” – tak akcję Power IT Down Day reklamuje na swojej stronie WWW firma HP.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ