WatchGuard przejmuje Percipient Networks

0

Firma Bakotech, że WatchGuard przejął firmę Percipient Networks i dodał nową  warstwę zabezpieczeń na poziomie usług DNS.

WatchGuard Technologies, lider w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa sieciowego, ogłosił że przejął Percipient Networks, twórcę prostych, niedrogich, zautomatyzowanych rozwiązań bezpieczeństwa dla małych i średnich firm. Flagowy produkt firmy Percipient Networks, Strongarm, powstrzymuje ataki typu phishing i złośliwego oprogramowania, oferując łatwą do wdrożenia, ukierunkowaną na bezpieczeństwo usługę zabezpieczającą działania na poziomie DNS (Domain Name System). Zintegrowany z platformą bezpieczeństwa WatchGuard, Strongarm jeszcze bardziej zwiększy skuteczność zabezpieczeń istniejących technik ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem, zwiększy wartość popularnego zestawu usług Total Security Suite (TSS) i stanie się kluczowym elementem ewolucji oferty zabezpieczeń chmurowych WatchGuard.

WatchGuard Technologies przejął Percipient Networks i dodał zabezpieczenia na poziomie DNS do firmowej platformy bezpieczeństwa SMB. Przejęcie wspiera długoletnią wizję firmy, która zapewnia bezpieczeństwo dla przedsiębiorstw na poziomie każdej organizacji poprzez upraszczanie pakowania, ustalanie cen i użyteczność produktów.

W 2016 r. 76% organizacji zgłosiło, że padły ofiarą ataków typu phishing (https://www.wombatsecurity.com/state-of-the-phish). Wielkość firmy i rodzaj branży nie odegrały żadnej roli w prawdopodobieństwie ataku, dlatego kluczowe znaczenie dla firm ma ochrona przed phishingiem i innymi zagrożeniami internetowymi. Usługa Strongarm monitoruje wychodzące żądania DNS i blokuje ruch na stronach internetowych na podstawie listy znanych złośliwych domen. Co więcej, monitorując żądania na poziomie domeny, funkcje filtrowania Strongarm obejmują wszystkie porty i protokoły. Integracja Strongarm z kompleksową, zunifikowaną platformą bezpieczeństwa WatchGuard zapewni klientom najlepszą możliwą ochronę przed najróżniejszymi zagrożeniami.

 

„W świecie rosnących i stale zmieniających się zagrożeń bezpieczeństwa, nie ma najlepszego wyboru, jeśli chodzi o ochronę. Wiele organizacji nie ma zasobów, aby badać i wdrażać długą listę rozwiązań bezpieczeństwa. W związku z tym misją WatchGuard jest ciągła ewolucja naszej zunifikowanej platformy bezpieczeństwa, aby zapewnić najlepszą kombinację usług bezpieczeństwa w prostym pakiecie, dzięki czemu zabezpieczenia klasy korporacyjnej będą dostępne dla wszystkich. Dodanie zabezpieczeń w warstwie DNS to kolejny przykład realizacji naszej misji „- powiedział Prakash Panjwani, dyrektor generalny WatchGuard. „W oparciu o lata badań i rozwoju, zespół Percipient Networks opracował proste rozwiązanie klasy korporacyjnej. Cieszymy się, że możemy dodać rozwiązanie Strongarm do naszej platformy i powitać zespoły odpowiedzialne za rozwój i uruchomienie go w ekosystemie WatchGuard, w którym szybko rosnąca liczba partnerów, klientów i pracowników „.

Oprócz blokowania ruchu na niebezpiecznych stronach, platforma Strongarm została zaprojektowana w celu ułatwienia maksymalnej edukacji użytkowników i administracji IT. Zamiast blokować ruch do potencjalnie złośliwych witryn, usługa przekierowuje użytkowników do „czarnej dziury”, w której zbierane są dodatkowe informacje o ataku, a użytkownikowi prezentowane są materiały edukacyjne mające na celu zapobieganie przyszłym atakom. Percipient Networks zatrudnia również zespół ds. Analizy zagrożeń, który współpracuje z menedżerami IT i dostawcami usług zarządzanych (MSP) w celu dostarczenia dodatkowych informacji na temat ataków i sposobów zapobiegania im w przyszłości. WatchGuard będzie kontynuować inwestycje w obu obszarach.

„Phishing jest jedną z najpopularniejszych metod wykorzystywanych do zdobycia pierwszego punktu wejścia w organizację. Jest to jedna z najbardziej skutecznych taktyk, ponieważ jest skierowana do ludzi. Jako takie, organizacje muszą stosować dwutorowe podejście do zwalczania phishingu – usługi zapobiegania szkodliwym oprogramowaniom i edukacji pracowników „- powiedział Todd O’Boyle, współzałożyciel i dyrektor ds. Technologii w Percipient Networks. „Chroniąc użytkowników i wykorzystując zablokowane ataki jako okazję do edukacji, znacząco obniżamy szanse tego pracownika na popełnienie tego samego błędu po raz drugi. Cieszymy się z dalszego rozwoju produktu i naszego zespołu zajmującego się badaniami zagrożeń pod kierownictwem WatchGuard. ”

Partnerzy i klienci WatchGuard będą mogli uzyskać wczesny dostęp do nowej usługi filtrowania DNS w tym miesiącu, gdy produkt zostanie wydany w wersji beta. Nowa usługa będzie ogólnie dostępna jako część kompleksowego pakietu bezpieczeństwa firmy, Total Security Suite, wkrótce potem w nadchodzącej wersji Fireware. Wszyscy aktywni klienci Total Security Suite uzyskają natychmiastowy dostęp do nowej funkcji bez dodatkowych opłat dzięki prostemu sprawdzeniu skrzynki.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ