W 2015 r. podwoiła się liczba ataków oprogramowania szyfrującego dane

0

Eksperci z Kaspersky Lab zaobserwowali również stały wzrost liczby użytkowników korporacyjnych atakowanych przy użyciu oprogramowania szyfrującego dane i żądającego zapłacenia okupu za przywrócenie dostępu (tzw. ransomware).

Eksperci z Kaspersky Lab ustalili, że w 2015 r. znacznie ponad połowa (58%) komputerów firmowych była celem co najmniej jednej próby infekcji przy użyciu szkodliwego oprogramowania, co stanowi wzrost o trzy punkty procentowe w stosunku do 2014 r. Jeden na trzy (29%) komputery firmowe był co najmniej jeden raz narażony na atak internetowy; natomiast wykorzystywanie w atakach standardowych aplikacji biurowych było trzykrotnie częstsze niż w przypadku użytkowników domowych.

W 2015 r. podwoiła się liczba ataków szkodliwych programów szyfrujących dane i żądających zapłacenia okupu za przywrócenie dostępu – rozwiązania Kaspersky Lab wykryły takie zagrożenia na ponad 50 tysiącach komputerów firmowych. Być może wynika to z tego, że okup otrzymany od organizacji może być znacznie wyższy niż od osób indywidualnych. W przypadku firm istnieje również większe prawdopodobieństwo zapłacenia okupu. Wiele organizacji po prostu nie jest w stanie funkcjonować, jeśli ich informacje, znajdujące się na kilku krytycznych komputerach lub serwerach, zostaną zaszyfrowane i będą niedostępne.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ