Trend Micro w chmurach

0

Na dorocznej konferencji Insight przeznaczonej dla społeczności analityków firma Trend Micro Incorporated zaprezentowała swoją koncepcję nowego modelu bezpieczeństwa. Jest to reakcja na zmianę charakteru zagrożeń oraz na nowe możliwości i wyzwania stwarzane przez popularyzację urządzeń mobilnych, przetwarzanie w chmurze i ataki ukierunkowane.

W 2012 r. i w latach następnych nowy inteligentniejszy model bezpieczeństwa będzie wprowadzany w wybranych rozwiązaniach Trend Micro opartych na infrastrukturze Smart Protection Network. Uwaga zostanie skupiona zwłaszcza na klientach, którzy obawiają się przetwarzania w chmurze, wzrostu konsumeryzacji IT w swoich firmach i rozprzestrzenienia się ataków ukierunkowanych. Model bezpieczeństwa obejmie cztery główne kategorie rozwiązań Trend Micro opartych na chmurze, które chronią: dane, infrastrukturę, urządzenia mobilne i aplikacje.

Stagnacja jest nie do przyjęcia w naszej branży — musimy liczyć się z tym, że cyberprzestępcy generują wielomiliardowe zyski pracując bez przerwy i starając się wykraść dane klientów i zepsuć im opinię. Aby utrzymać przewagę i przekonać użytkowników naszych rozwiązań do tego, że cały czas zapewniamy im najlepszą ochronę, musimy stale wprowadzać innowacje — mówi Eva Chen, CEO w firmie Trend Micro.

Głównym elementem nowego modelu jest zorientowana na dane platforma zabezpieczająca przed działaniami hakerów. Firma będzie korzystać z działającej w chmurze ochrony Smart Protection Network dzięki dodaniu dwóch podstawowych funkcji opartych na zasadzie, że dane muszą być chronione zarówno podczas ich przemieszczania, jak i przechowywania, tj.

  • Smarter threat protection (Inteligentniejsza ochrona przed zagrożeniami) — wprowadza w środowisko klienta siłę opracowanych przez Trend Micro globalnych technologii wykrywania i korelacji w chmurze oraz nowe, inteligentne funkcje wykrywania zagrożeń lokalnych w jego sieci, co pozwala identyfikować i neutralizować ataki ukierunkowane.
  • Smarter data protection (Inteligentniejsza ochrona danych) — umożliwia zintegrowaną ochronę danych i rozpoznawanie kontekstowe w całym przedsiębiorstwie, co zapewnia poufność i ochronę danych w środowiskach fizycznych i wirtualnych oraz w chmurze.

Trend Micro oferuje zabezpieczenia adaptacyjne i kontekstowe, które chronią same dane — na urządzeniu i na serwerze, w domu i w podróży, w środowiskach fizycznych, wirtualnych i w chmurze — oraz zapewnia inteligentną integrację i koordynację, co jest niezbędne do zarządzania tymi danymi oraz ich kontroli i ochrony w czasie rzeczywistym.

Korzyści dla firm i użytkowników indywidualnych:

  • Dla firm realizacja wizji Trend Micro będzie oznaczać lepszą i szybszą ochronę danych. Zabezpieczenia adaptacyjne ułatwiają wzrost produktywności, a także zwiększenie efektywność, zapewniają też łatwość zarządzania bezpieczeństwem, co prowadzi do obniżenia TCO (całkowitego kosztu posiadania). Dzięki temu przedsiębiorstwa będą mogły bez oporów wykorzystywać szanse i możliwości oferowane przez chmurę obliczeniową i konsumeryzację.
  • Użytkownikom indywidualnym firma Trend Micro będzie mogła zapewnić lepszą ochronę ich cyfrowego życia polegającego na używaniu komputerów, smartfonów lub tabletów. Zagrożenia stają się wszechobecne, a cyberprzestępcy atakują urządzenia mobilne i serwisy społecznościowe – konsumenci, bez względu na wiek, potrzebują więc bardziej inteligentnej i kompleksowej ochrony.
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ