Symantec zapowiada inteligentny nadzór nad Informacjami

0

Firma Symantec zapowiedziała rozwiązanie do inteligentnego nadzoru nad informacjami. Pozwoli ono organizacjom pogodzić interesy działów biznesowych, prawnych i informatycznych. Dodatkowo, pomoże ono ograniczyć ryzyko i koszty oraz zapewnić pracownikom swobodę pracy.

Aby pomóc organizacjom w skuteczniejszym chronieniu informacji, stworzeniu zasad retencji danych oraz usprawnieniu procesu elektronicznego odkrywania informacji (eDiscovery), Symantec ogłosił plany zacieśnienia integracji między swoimi flagowymi rozwiązaniami pamięci masowej i produktami eDiscovery. Ponadto firma przejęła spółkę LiveOffice, specjalizującą się w chmurowej archiwizacji danych, za cenę około 115 mln dol. Dzięki tej transakcji Symantec będzie mógł przenieść swoje inteligentne rozwiązanie nadzoru nad informacjami do chmury, dając klientom wybór między rozwiązaniami lokalnymi, chmurowymi lub hybrydowymi.

Zalety inteligentnego nadzoru nad informacjami

Poprzez wdrożenie odpowiednich środków retencji i ochrony danych przedsiębiorstwa mogą zezwolić wszystkim pracownikom na swobodne udostępnianie informacji. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, kiedy informacje korporacyjne odczytuje się na coraz szerszej gamie urządzeń (w tym na smartfonach i tabletach), udostępnia za pośrednictwem mediów społecznościowych i przechowuje w chmurze. Zdolność organizacji do zabezpieczenia tych informacji przy jednoczesnym zapewnieniu dostępu do nich z praktycznie dowolnego miejsca zwiększa wydajność pracy i ogranicza ryzyko.

Rozwiązania firmy Symantec do inteligentnego nadzoru nad informacjami oferują firmom technologię niezbędną do ograniczenia ryzyka związanego z eDiscovery oraz spełnianiem przepisów, a także do skonsolidowania dotychczas niezależnych aspektów działalności IT. Symantec oferuje wyszukiwanie i wspólny mechanizm klasyfikacji wszystkich źródeł danych. Mechanizm ten określa kontekst i trafność informacji, aby organizacje mogły znaleźć żądane dane wtedy, kiedy ich potrzebują, oraz odpowiednio egzekwować zasady dostępu. Ponadto możliwość centralnego zarządzania zabezpieczeniami, retencją danych i funkcjami eDiscovery ogranicza wydatki operacyjne i koszty szkoleń.

Nowe, ulepszone funkcje nadzoru

Stworzenie archiwum to jeden z najprostszych sposobów ulepszenia nadzoru nad informacjami. Archiwum pozwala organizacji systematycznie indeksować, klasyfikować i przechowywać informacje, a tym samym przyjmując aktywne podejście do eDiscovery. Firma Symantec zapowiedziała plany ściślejszej integracji swoich rozwiązań do archiwizacji i eDiscovery.

Platforma Symantec Clearwell eDiscovery prawdopodobnie będzie jedynym kolektorem certyfikowanym przez Symantec, który będzie gromadził dane bezpośrednio z oprogramowania Symantec Enterprise Vault. Pozwoli to użytkownikom pobierać treść z Enterprise Vault w ten sam sposób, co w przypadku innych źródeł danych, przez sieć z wykorzystaniem konsoli administracyjnej. Przyspiesza to gromadzenie informacji i zapobiega spadkowi wydajności archiwum.

Ponadto, wykorzystując istniejący indeks Enterprise Vault oraz etykiety usług klasyfikacji danych, użytkownicy mogą gromadzić informacje w sposób ukierunkowany poprzez definiowanie filtrów w postaci metadanych i słów kluczowych, przy czym określanie kryteriów odbywa się za pośrednictwem prostego interfejsu typu „wskaż i kliknij”. Oczekuje się również, że platforma Symantec Clearwell eDiscovery będzie mogła zachowywać informacje zarchiwizowane w Symantec Enterprise Vault w nienaruszonej postaci, co ograniczy ryzyko i usprawni proces eDiscovery.

Zapowiedziana integracja Enterprise Vault z Clearwell pozwoli organizacjom ograniczyć koszty eDiscovery poprzez zarządzanie informacjami przez cały cykl ich użytkowania, zmniejszy ryzyko za sprawą większej weryfikowalności i powtarzalności procesów, a ponadto usprawni procesy, co ułatwi dotrzymywanie terminów określonych przez prawo i organy regulacyjne.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ