Symantec wprowadza nowe rozwiązania do zwalczania zaawansowanych zagrożeń

0

Symantec wprowadza nowe rozwiązania zabezpieczające, które pomogą firmom w identyfikowaniu oraz zwalczaniu ukierunkowanych i wieloetapowych ataków sieciowych. Symantec Endpoint Protection 12, dostępne w publicznej wersji beta, oferuje przedsiębiorstwom ochronę niezbędną do efektywnego blokowania znanych i nowych cyberzagrożeń. Symantec Protection Center 2.0 wykorzysta wiele produktów zabezpieczających w połączeniu z siecią Symantec Global Intelligence Network, w celu ograniczenia ryzyka informatycznego.

Według firmy Symantec sama ilość ataków wymierzonych w przedsiębiorstwa stanowi poważne wyzwanie dla tradycyjnych, opartych na sygnaturach rozwiązań zabezpieczających, zważywszy że w 2010 roku cyberprzestępcy stworzyli ponad 286 milionów różnych złośliwych programów, co oznacza 9 nowych zagrożeń na sekundę.

Symantec Endpoint Protection 12 to rozwiązanie zoptymalizowane zarówno pod kątem małych firm jak i korporacji. Duże i małe firmy różnią się pod względem złożoności środowisk oraz wiedzy niezbędnej do wdrożenia ochrony oraz zarządzania nią. Dla średnich i dużych przedsiębiorstw przeznaczone jest oprogramowanie Symantec Endpoint Protection 12 w wersji instalowanej lokalnie. Mniejszym firmom Symantec oferuje zarówno rozwiązania instalowane lokalnie, jak i chmurowe – odpowiednio Symantec Endpoint Protection Small Business Edition i Symantec Endpoint Protection.cloud.

Skuteczna ochrona przed dzisiejszymi atakami wymaga wglądu w wiele produktów zabezpieczających oraz dostępu do informacji, które umożliwiają podjęcie konkretnych działań ograniczających ryzyko i uproszczających zarządzanie. Temu służy Symantec Protection Center 2.0 – scentralizowana konsola do zarządzania zabezpieczeniami, która pozwala organizacjom identyfikować wyłaniające się zagrożenia, wyznaczać priorytety zadań i szybciej uodparniać się na ataki za sprawą trafnych informacji, które można przełożyć na konkretne działania.

Rozwiązania Symanteca sprawdzają się dobrze przy wykorzystaniu technologii wirtualizacji. Przy odpowiedniej ochronie środowiska wirtualne mogą być równie, a nawet bardziej bezpieczne, niż tradycyjna infrastruktura, co wynika z większej standaryzacji, widoczności, automatyzacji i kontroli w środowiskach o wysokiej gęstości. Symantec Endpoint Protection chroni przed wszystkimi typami ataków i jest zoptymalizowany pod kątem wydajnego działania w VMware View™ i VMware vSphere® – mówi Francis deSouza, starszy wiceprezes, Enterprise Security Group, Symantec

Osoby zainteresowane rozwiązaniem Endpoint Protection 12 mogą wziąć udział w programie beta testów, rejestrując się pod tym adresem.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ