Symantec rozszerza ofertę rozwiązań szyfrujących

0

Firma Symantec rozszerzyła ofertę rozwiązań szyfrujących, wprowadzając przeglądarkę Symantec PGP Viewer dla iOS, która umożliwia pracownikom mobilnym odczytywanie poczty na urządzeniach Apple iPad, iPhone lub iTouch, a także nową wersję oprogramowania Symantec Endpoint Encryption Full Disk Edition. Nowa wersja jest wyposażona w funkcje zarządzania samoszyfrującymi się dyskami twardymi, pozwalając organizacjom na monitorowanie środowisk hybrydowych, które łączą sprzętowe i programowe rozwiązania szyfrujące.

PGP Universal Server firmy Symantec, serwer szyfrowania i zarządzania kluczami, został zintegrowany z rozwiązaniem Symantec Protection Center (SPC) 2.0. Symantec Protection Center integruje produkty Symantec i firm trzecich, zapewniając organizacjom lepszy wgląd w aktywa biznesowe. Na przykład za pomocą tej samej konsoli administracyjnej można sprawdzić, które urządzenia końcowe nie używają zaszyfrowanego dysku, a które mają nieaktualne definicje wirusów.

Obecnie kiedy znacząco wzrasta zagrożenie infekcją i utratą poufnych danych należy zwracać szczególną uwagę na kwestię bezpieczeństwa oraz na potrzebę inwestycji w kompleksowe systemy zabezpieczeń dla tego typu rozwiązań – mówi Maciej Iwanicki, Senior Presales Consultant w firmie Symantec Poland. Nowe rozwiązania szyfrujące firmy Symantec chronią informacje w każdym miejscu, w którym są przechowywane i używane, od chmury do komputera PC i urządzeń mobilnych, aby użytkownicy mogli cieszyć się mobilnością, do której zdążyli przywyknąć – dodaje Maciej Iwanicki.

Produkty szyfrujące firmy Symantec stanowią część Symantec Security Framework – oferty produktów i usług, która pozwala organizacjom zwalczać pojawiające się zagrożenia, stosować nowe modele przetwarzania danych i uprościć zarządzanie zabezpieczeniami. Umożliwiają również wprowadzanie innowacji, takich jak modele mobilnego, chmurowego i wirtualnego przetwarzania danych. Wraz z uproszczonym zarządzaniem zabezpieczeniami pozwalają firmom zwiększyć wydajność i skuteczność ochrony.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ