ShareSafe – bezpieczni na Facebooku

0

ShareSafe, firmy F-Secure, pomaga eliminować niebezpieczne linki, rozsiewające złośliwe oprogramowanie, spam oraz przenoszenie użytkowników na niebezpieczne strony. Umożliwia szybkie i efektywne sprawdzenie, czy linki, którymi dzielimy się na Facebooku są bezpieczne i czy umieszczając je na tablicy, przypadkowo nie infekujemy kont naszych znajomych.

Lawinowo rosnąca popularność Facebooka sprawia, że portalem żywo interesują się także internetowi przestępcy. Ich działalność polega głównie na umieszczaniu w serwisie linków rozsiewających wirusy oraz spam i kierujących do niebezpiecznych stron. ShareSafe wykorzystuje opatentowaną technologię wykrywania złośliwych postów, spamu oraz groźnych linków umieszczanych na Facebooku. W momencie, kiedy link zostaje sprawdzony przez ShareSafe, inni użytkownicy to widzą, zyskując pewność, że odnośnik nie przekieruje ich pod niepożądany adres.

Wzrost liczby użytkowników Facebooka w ostatnich dwóch latach znacząco zmienił sposób, w jaki dzielimy się informacjami z przyjaciółmi i rodziną. Sieci społecznościowe to jeden z najpopularniejszych sposobów wymiany wiadomości, linków i innych treści. Internetowi przestępcy wykorzystują ten fakt, aby zarabiać poprzez rozsiewanie spamu, wirusów i linków do niebezpiecznych stron. ShareSafe to przydatna i pożyteczna, a przy tym zabawna aplikacja, dzięki której wszyscy możemy poczuć się na Facebooku bezpieczniej – mówi, główny doradca ds. bezpieczeństwa firmy F-Secure.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ