Secure Document Printing – ochrona przed fałszerstwami

0

Ponad połowa europejskich firm nie używa żadnych form zabezpieczeń, nawet na najbardziej poufnych dokumentach. HP wprowadza nowe rozwiązanie z zakresu zabezpieczenia dokumentów, które nie wymaga żadnych inwestycji w nowe drukarki czy specyficzne tonery.

Rozwiązanie Secure Document Printing (broszura do pobrania) firm HP i TROY umożliwia organizacjom drukowanie czarno-białych dokumentów niejawnych z wykorzystaniem zabezpieczeń przed fałszerstwami na zwykłym papierze, za pomocą korporacyjnych drukarek oraz urządzeń wielofunkcyjnych, obsługujących język drukowania HP PCL5. Serwerowa aplikacja pozwala klientom zdefiniować ustawienia kolejek bezpiecznego druku i dodać elementy zapobiegające oszustwom do drukowanych plików, zanim zostaną one skierowane do drukarki. Jest to zaawansowane rozwiązanie, które oferuje przedsiębiorstwom ekonomiczną i elastyczną metodę dodawania zabezpieczeń przeciw oszustwom do dowolnego dokumentu drukowanego za pomocą drukarek lokalnych lub sieciowych.

Secure Document Printing stosuje następujące zabezpieczenia:

  • Pantograf zapobiegający kopiowaniu — ujawnia specjalny wzór w razie nieautoryzowanego kopiowania lub skanowania;
  • Znak wodny ze zmiennymi danymi — drukuje unikatowe, zdefiniowane przez użytkownika dane, chroniąc jednocześnie dokument przed ewentualnymi modyfikacjami;
  • Mikrodruk zoptymalizowany pod kątem drukarek laserowych — zapewnia wtórną weryfikację i jest widoczny przy prostym powiększeniu.
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ