Prostszy backup maszyn wirtualnych

0

Quest Software udostępnił nową wersję narzędzia vRanger Pro służącego do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania wirtualnych maszyn w środowisku VMware. W najnowszej wersji 5.0 wykorzystano zgłoszoną do opatentowania technologię katalogowania oraz dodano nowe funkcje ochrony danych.

Nowe funkcje vRanger Pro:

  1. Zintegrowany backup i replikacja dostępne z jednej konsoli;
  2. Katalogowanie z możliwością łatwego lokalizowania i przywracania pojedynczych plików;
  3. Przywracanie danych poprzez Fibre Channel, wpływające na przyspieszenie odtwarzania danych;
  4. Linux File-Level Recovery (FLR) umożliwia w jednoetapowym procesie szybkie przywracanie pojedynczego pliku z obrazu kopii zapasowej w repozytorium. FLR działa teraz w systemach typu „guest” zarówno Linux, jak i Windows;
  5. NFS Storage Support pozwala urządzeniom NAS (Network Attached Storage) być wykorzystanym jako docelowe miejsca do backupu i replikacji;
  6. FTP Storage Support pozwala na użycie repozytoriów FTP (File Transfer Protocol).

Nowe mechanizmy katalogowania pomagają administratorom w wyszukiwaniu i odtwarzaniu plików, nawet wśród dużej ilości wirtualnych danych. Narzędzie oferuje też funkcję odtwarzania plików „w jednym kroku”, za pomocą zaawansowanych opcji wyszukiwania i odtwarzania plików dostępnych bezpośrednio z konsoli do zarządzania. Nowa wersja vRanger Pro posiada teraz wszystkie funkcje narzędzia vReplicator, które zapewniają ochronę środowiska VMware za pomocą jednej, prostej w obsłudze konsoli.

Nowa funkcja przywracania danych poprzez sieć Fibre Channel pozwala przyspieszyć proces odtwarzania danych i minimalizuje jego wpływ na utrzymanie ciągłości pracy użytkowników biznesowych.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ