Pierwszy wzmocniony notebook z odłączanym ekranem

0

Panasonic zamierza wprowadzić na rynek pierwszy na świecie w pełni wzmocniony notebook z odłączanym ekranem. Model Toughbook CF-20 oprócz wytrzymałej konstrukcji wyróżniać będzie wysoka wydajność, a także wszechstronne zastosowanie, dzięki możliwości pracy w sześciu trybach. Urządzenie będzie dostępne w sprzedaży od stycznia 2016 r.

Toughbook CF-20 to nowsza wersja flagowego modelu Panasonic CF-19. Urządzenie zostało wyposażone w system operacyjny Windows 10 Pro oraz procesor 6 generacji Intel Core vProTM. Model zaprojektowano z myślą o jak najszerszym zastosowaniu przez pracowników mobilnych. Ekran, dzięki wbudowanej baterii, po odłączeniu od jednostki bazowej samodzielnie pełni funkcję tabletu. Model można też wykorzystać jako klasyczny notebook oraz w trybie prezentacji, a dzięki wbudowanemu uchwytowi da się go nie tylko nosić na ramieniu, ale także zawiesić na ścianie. Ponadto urządzenie można podłączyć do specjalnej stacji dokującej dla pojazdów, która pozwala w pełni korzystać z jego funkcjonalności w czasie jazdy.

Model CF-20 został stworzony między innymi z myślą o dostawcach i operatorach mediów, technikach z sektora telekomunikacji, pracownikach mobilnych z branży ubezpieczeniowej, wynajmu samochodów i zarządzania flotą, jak również dla służb ratunkowych czy militarnych. Ważnym elementem decydującym o jego wszechstronności jest szeroka gama portów i możliwość dostosowania Toughbooka do indywidualnych potrzeb użytkownika.

10-calowy ekran urządzania jest przystosowany do pracy zarówno w ostrym słońcu, jak i w czasie ulewnego deszczu, i może być obsługiwany nawet w rękawicach roboczych. Zapewnia czytelny obraz dzięki matrycy antyodblaskowej IPS oraz jasności na poziomie 800 cd/m2. Ekran rozpoznaje do 10 aktywnych punktów dotyku jednocześnie. W ofercie dostępny jest także opcjonalny digitalizator dotykowy.

Urządzenie nie posiada wbudowanego wentylatora. Jest wyposażone w grafikę Intel HD Graphics 515, 8 GB pamięci RAM i 256 GB SSD. CF-20 gwarantuje długi czas pracy dzięki baterii zasilającej tablet oraz możliwości wykorzystania opcjonalnej baterii ulokowanej pod klawiaturą. Baterie pomiędzy tabletem a jednostką bazową można ze sobą wymieniać bez konieczności przerywania pracy urządzenia.CF-20 został wyposażony w webkamerę 2MP z mikrofonem stereo oraz kamerę tylną 8 MP pozwalającą tworzyć dokumentację zdjęciową. Ponadto model oferuje możliwość implementacji modułu 4G LTE oraz modułu GPS U-Blox 8 odpowiadającego za precyzyjną nawigację.

Panasonic Toughbook CF-20 posiada pełną gamę urządzeń peryferyjnych, aby zmaksymalizować wydajność pracowników – zarówno w biurze, jak i poza nim. Dostępna jest pojazdowa stacja dokująca wyposażona w antenę samochodowąi replikację portów. Możliwa jest konwersja urządzenia w tablet nawet, gdy znajduje się ono w stacji dokującej, a dla bezpieczeństwa może ono być również zablokowane – zarówno gdy pracuje w trybie notebooka, jak i „konwersji”, co daje możliwość bezpiecznej pracy i dostępu do danych związanych z wydanymi zleceniami oraz przesyłanych przez system GPS. Toughbook CF-20 może też z powodzeniem pełnić rolę komputera stacjonarnego za sprawą pulpitowego replikatora portów. Oprócz tego wraz z modelem dostępna będzie ładowarka czteroportowa.

Podobnie jak inne modele Panasonic klasy fully rugged, Toughbook CF-20 wykorzystuje w obudowie stop magnezu. Urządzenie charakteryzuje się stopniem ochrony IP65 i jest certyfikowane zgodnie z normą MIL-STD 810G. Waży 1,76 kg w trybie notebooka, zaś sam tablet ok. 950 g, czyli znacznie mniej niż podobne urządzenia przemysłowe, ważące standardowo ok. 2 kg.

Notebook posiada zintegrowany uchwyt, dzięki czemu dodatkowe akcesoria do jego noszenia nie są potrzebne. Jednocześnie klawisze Toughbook CF-20 zostały powiększone o 16 proc. w porównaniu do poprzedniego modelu, by ułatwić wprowadzanie danych. Panasonic Toughbook CF-20 będzie objęty standardową 3-letnią gwarancją. Urządzenie będzie można nabyć u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic od stycznia 2016 r. w cenie od 14 500 zł netto.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ