Nowy firmware dla wielofunkcyjnych firewalli NETASQ UTM

0

Firma NETASQ, producent wielozadaniowych sprzętowych rozwiązań firewallowych, udostępniła dla swoich rozwiązań klasy UTM nowy firmware w wersji 9.0, który zawiera m.in. nowy typ systemu ochrony przed włamaniami (IPS), możliwość kontroli ruchu SSL oraz konsolę administracyjną w języku polskim.

Nowy firmware dla urządzeń NETASQ wprowadza nowe funkcjonalności systemu do ochrony przed włamaniami (Intrusion Prevention System), które według deklaracji producenta, wyznaczają nowy standard w dziedzinie ochrony dostępu do wrażliwych zasobów sieci. System ochrony przed włamaniami (IPS) stosowany w rozwiązaniach NETASQ od firmware w wersji 9 potrafi nie tylko blokować podejrzany kod HTML, ale także usuwać z niego zagrożenia i tak oczyszczony dostarczać do użytkownika w postaci bezpiecznej strony WWW.

Nowe oprogramowanie dla rozwiązań NETASQ to także nowa konsola administracyjna w języku polskim, dostępna z poziomu przeglądarki WWW w szyfrowanym protokole HTTPS. Pozwala to na swobodne zarządzanie urządzeniami NETASQ z dowolnego komputera, bez względu na wykorzystywany system operacyjny. Samą konsolę zaprojektowano w technologii AJAX, co umożliwiło zastosowanie w niej przyjaznej funkcjonalności przeciągnij i upuść.

Poza konsolą dostępną z poziomu WWW oraz nowym typem IPS, nowy firmware NETASQ daje możliwość kontroli ruchu szyfrowanego SSL. Całość przebiega w kilku etapach. Najpierw urządzenie NETASQ UTM deszyfruje badany pakiet danych i sprawdza, czy przesyłane informacje są bezpieczne. Jeśli rzeczywiście tak jest, sprawdzany pakiet jest ponownie szyfrowany, a następnie podpisywany certyfikatem NETASQ i odsyłany do użytkownika.

Wśród nowych narzędzi dostępnych dla użytkowników rozwiązań NETASQ znalazła się także aplikacja NETASQ Event Analyzer. To rozbudowane narzędzie umożliwia administratorowi dostęp do zbioru informacji dotyczących aktywności użytkowników sieci firmowej. Za pośrednictwem interaktywnych raportów, generowanych na podstawie logów przechowywanych w bazie Microsoft SQL, dostarczane są informacji m.in. na temat średniego czasu jaki pracownik spędził na danej witrynie, liczbie pobranych przez niego danych czy na temat fraz najczęściej wpisywanych przez niego w wyszukiwarce. NETASQ Event Analyzer pozwala na monitorowanie i ocenę stanu zabezpieczeń firmowej sieci, sprawdzenie rzeczywistego obciążenia łącza, a także umożliwia dokładne analizowanie ewentualnych prób ataku. Do dyspozycji administratora oddano 200 wzorcowych raportów, które może on od razu wykorzystać lub dowolnie zmodyfikować, dopasowując do swoich potrzeb.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ