Nowe wersje programów antywirusowych ESET

0

Firma ESET, producent rozwiązań antywirusowych, udostępniła najnowsze wersje swoich programów. Do sklepów trafia właśnie pakiet bezpieczeństwa ESET Smart Security 6 oraz system antywirusowy i antyspyware ESET NOD32 Antivirus 6. Nowością w pakiecie Smart Security 6 jest funkcja Anti-Theft, pomagająca odzyskać skradziony lub zgubiony komputer.

Smart Security 6 oraz NOD32 Antivirus 6 to kolejne wersje programów antywirusowych adresowanych do użytkowników domowych i małych firm. Programy pracują w oparciu o bazujący na chmurze system oceny reputacji i bezpieczeństwa plików ESET Live Grid, który pozwala skracać czas potrzebny na skanowanie systemu w poszukiwaniu wirusów.

ESET Smart Security 6 oraz NOD32 Antivirus 6 wyposażono w system zapobiegania włamaniom HIPS (Host Intrusion Prevention System), który pozwala na precyzyjne zdefiniowanie działań dozwolonych i zabronionych na danym komputerze. Programy pozwalają na skrupulatne zarządzanie nośnikami wymiennymi – użytkownik może ustawić blokowanie konkretnych nośników danych w oparciu o ich numer seryjny czy pojemność.

W najnowszej wersji pakiet ESET Smart Security wyposażono w zabezpieczenie Anti-Theft, które pomaga odszukać skradziony lub zgubiony komputer. Wystarczy, aby użytkownik zalogował się na portalu ESET i oznaczył swoje urządzenie jako utracone – jego komputer zacznie być śledzony od momentu pierwszego połączenia z Internetem. W miarę zbierania informacji prawowity użytkownik na portalu ESET będzie mógł zobaczyć, gdzie jest jego sprzęt (lokalizacja na mapach Google Maps i numer IP sieci). Właściciel otrzyma również fotografie potencjalnego złodzieja – wykonywane co 10 minut przez kamerę internetową wbudowaną w laptopa. Właściciel będzie również otrzymywał regularne informacje o tym, co na jego komputerze robi złodziej, otrzymując tzw. zrzuty ekranu. Tak zebrane informacje mogą wydatnie pomóc policji w odnalezieniu skradzionego sprzętu.

ESET Smart Security 6 jak i ESET NOD32 Antivirus 6 posiadają certyfikat kompatybilności z najnowszym systemem Windows 8. Wersje testowe najnowszych rozwiązań firmy ESET można pobrać ze strony internetowej producenta.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ