Nowe urządzenia do backupu od Arkeia Software

0

Firma DAGMA, dystrybutor rozwiązań bezpieczeństwa IT, wprowadziła do swojej oferty trzecią generację urządzeń do backupu firmy Arkeia. Te proste w obsłudze i sprawdzone maszyny przeznaczone są do zabezpieczania danych. To dedykowane rozwiązanie dla zdalnych biur, a także małych i średnich przedsiębiorstw, które nie zatrudniają informatyków na pełen etat.

Nowa generacja urządzeń firmy Arkeia oferuje większą pojemność dysków wewnętrznych oraz technologię RAID-6, zapewniającą większe bezpieczeństwo przechowywania danych. Szybsze połączenia sieciowe i zintegrowane dyski SSD znacząco skracają okna backupowe. Ze wspomnianymi urządzeniami w pełni zintegrowano i zoptymalizowano oprogramowanie Arkeia Network Backup v9, które oferuje zaawansowaną Deduplikację Progresywną. Wspomniana technologia jest rozwiązaniem opatentowanym przez firmę Arkeia i dostępnym tylko w jej produktach. Ten typ deduplikacji gwarantuje dużą szybkość backupu i wysoki poziom kompresji danych, co znacząco wpływa na obniżenie kosztów ich przechowywania.

W ofercie firmy DAGMA znalazło się wszystkich sześć nowych urządzeń Arkeia. Ilość danych, które są w stanie przechować wspomniane rozwiązania waha się od 1TB do 16TB. Cztery modele dają możliwość dodatkowego rozszerzenia pojemności, a dwa mają wbudowane napędy do przechowywania danych na taśmach typu LTO-4.

Produkty firmy Arkeia wspierają środowiska wirtualne typu VMware vSphere. Posiadają również wbudowany proces disaster recovery. Funkcja ta w razie awarii pozwala na bardzo szybkie, całkowite odzyskanie systemu operacyjnego użytkownika wraz ze wszystkimi programami oraz danymi. Możliwe jest przywrócenie wszystkich danych także na zupełnie nowy komputer bez wcześniejszego instalowania systemu operacyjnego.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ