Nowe rozwiązania Fortinet

0

FORTINET wprowadza na rynek nowe rozwiązania gwarantujące wydajne i bezpieczne udostępnianie aplikacji w przedsiębiorstwach średniej wielkości. Poszerzenie oferty jest wynikiem przejęcia firm Coyote Point Systems oraz XDN.

FAD-300E_Rt-GLAMFortiADC-300E jest kontrolerem udostępniania aplikacji przeznaczonym do stosowania w przedsiębiorstwach średniej wielkości. Nowy produkt łączy tradycyjne techniki równoważenia obciążenia z zaawansowanymi metodami przekierowywania ruchu na poziomie aplikacji oraz odciążania serwerów poprzez przejęcie odpowiedzialności za bezpieczne transakcje HTTPS.

Główne cechy urządzenia to przepustowość do 4,8 Gb/s w warstwie L4 oraz do 75 000 żądań na sekundę w warstwie L7, 7500 transakcji HTTPS na sekundę, tryb HA oraz tunelowanie ruchu IPv6 6-w-4.

FortiDirector jest hostowaną usługą globalnego równoważenia obciążenia serwerów (GSLB) dla średnich i dużych przedsiębiorstw, dostawców usług aplikacyjnych oraz dostawców oprogramowania w modelu SaaS. Wykorzystuje platformę CloudDirector firmy XDN. Większość rozwiązań klasy GSLB rezyduje w danym urządzeniu ADC lub wymaga zastosowania dodatkowego urządzenia dedykowanego. Usługa GSLB FortiDirector zwalnia zasoby w infrastrukturze klienta i przenosi ciężar obsługi do globalnej sieci opartej na serwerach DNS. Funkcja balansowania adresu IP umożliwia kierowanie ruchu na dowolny publiczny adres. Dzięki temu można łączyć aplikacje zarządzane przez dowolny produkt ADC firmy FORTINET. Ponadto możliwa jest współpraca z już wykorzystywanymi urządzeniami ADC innych producentów. Jest to też jedno z niewielu rozwiązań na rynku, które jest w stanie kierować ruch do poszczególnych serwerów bez polegania na urządzeniu ADC lub hostowanym rozwiązaniu serwerowym.

Urządzenie FortiADC-300E i usługa FortiDirector są już dostępne w sprzedaży.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ