Nowe oprogramowanie Mobile Security dla Androida

0

Trend Micro przedstawia najnowszy dodatek do rozwiązań Trend Micro Mobile Security – Personal Edition dedykowane ochronie. Rozwiązanie to chroni zarówno smartfony, jak i tablety wykorzystujące system operacyjny Google Android. Zawiera darmowy skaner aplikacji, funkcję ochrony zgubionych urządzeń oraz udoskonalone zabezpieczenia blokujące niebezpieczne treści podczas surfowania w sieci, rozmawiania oraz wysyłania sms-ów.

W miarę wzrostu popularności urządzeń mobilnych wzrasta również zainteresowanie nimi ze strony cyberprzestępców. Od początku lutego 2011 r. analitycy ds. zagrożeń z firmy Trend Micro zanotowali ponad 800% wzrost liczby zagrożeń mających na celowniku urządzenia pracujące na systemie operacyjnym Android.

Smartfon lub tablet, który dostanie się w niepowołane ręce, może być źródłem wielu problemów. Przestępca może wygenerować olbrzymie rachunki za połączenia i transfer danych, będzie też dysponować dostępem do bankowości online, portali społecznościowych, a w niektórych przypadkach nawet do systemów automatyzacji domu takich jak zamki i alarmy. Użytkownicy smartfonów i tabletów powinni wykorzystywać dostępne na rynku technologie, by zapewnić ochronę swoim cennym danym.

Główne funkcje rozwiązania:

  • Skaner aplikacji anti-malware: zaprojektowany tak, aby uniemożliwiać zainfekowanym aplikacjom instalację i kradzież osobistych danych; aplikacja App Scanner jest dostępna do ściągnięcia za darmo ze strony Android Market,
  • Ochrona zgubionych urządzeń: przy pomocy spersonalizowanego portalu internetowego użytkownicy mogą zlokalizować zgubione urządzenie na mapie Google i zdalnie je zablokować lub wymazać zawartość pamięci, chroniąc w ten sposób wrażliwe dane. Jeśli urządzenie nie może zostać namierzone, można je zablokować korzystając z dedykowanej strony www. Jeżeli zaistnieje taka potrzeba to można wyczyścić zawartość telefonu lub tabletu poprzez reset do ustawień fabrycznych. Dodatkowym zabezpieczeniem jest automatyczna blokada urządzenia po wyjęciu karty SIM,
  • Bezpieczeństwo podczas surfowania, rozmawiania i wysyłania sms-ów: funkcja zaprojektowana z myślą o ochronie przed zagrożeniami online takimi jak oszustwa bankowe. Rozwiązanie to blokuje niechciane połączenia i wiadomości sms, a także chroni dzieci przed zawartością nieodpowiednich stron internetowych – zgodnie z kryteriami określonymi przez użytkownika.

Trend Micro Mobile Security – Personal Edition można pobrać ze strony Android Market (wpisując w wyszukiwarce Trend Micro Mobile Security – Personal Edition). Skaner aplikacji jest dostępny za darmo, natomiast cała usługa, łącznie z funkcjami Lost Device Protection i Surf, Call, Text Security jest dostępna w ramach aplikacji w cenie 19.95 euro za roczny abonament.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ