Nowe możliwości odzyskiwania danych dla użytkowników Apple

0

Firma Kroll Ontrack opracowała technologię zwiększającą do 60 procent prawdopodobieństwo odzyskania danych z najnowszych urządzeń marki Apple. Użytkownicy mogą teraz odzyskać dane utracone podczas awarii logicznych mających wpływ na system operacyjny modeli takich jak m.in. iPhone 5s oraz iPad Air.

Opracowana technologia odzyskiwania danych umożliwia rozwiązanie problemu „uwięzionych” danych, na który są podatne najnowsze urządzenia Apple. Problem powstaje w wyniku błędu logicznego, którego pojawienie się powoduje zawieszenie sprzętu w trybie odzyskiwania lub aktualizacji oprogramowania. Awaria uniemożliwia dostęp do zaszyfrowanych danych, zgromadzonych w pamięci. Rozwiązanie przygotowane przez Kroll Ontrack pozwala na tymczasowe obejście logicznych uszkodzeń i uzyskanie dostępu do danych przy użyciu danych logowania użytkownika. Dzięki temu szanse na odzyskanie zaszyfrowanych danych zwiększają się, według zapewnień firmy, do 60 procent.

Rozwiązanie opracowane przez inżynierów odzyskiwania danych umożliwia naprawę systemu operacyjnego i uzyskanie dostępu do danych w najnowszych, szyfrowanych fabrycznie modelach, jak iPhone 5s i iPad Air. Narzędzie uzupełnione o wcześniej istniejące możliwości odzyskiwania danych z urządzeń Apple, znacznie zwiększa szanse na odzyskanie zdjęć, filmów wideo, kontaktów, sms-ów, notatek, danych z kalendarza i innych istotnych informacji. Raport diagnostyczny, jaki klient otrzymuje przed rozpoczęciem odzyskiwania danych, zawiera informacje na temat plików możliwych do odzyskania, co daje podstawę do decyzji o wykupieniu usługi. Po zakończeniu procesu odzyskiwania danych, użytkownik uzyskuje dostęp zarówno do utraconych plików, jak i kopii zapasowej, której może użyć, aby wgrać ponownie dane poprzez iTunes.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ