Nowa wersja Trend Micro Mobile Security

0

Trend Micro przedstawia Trend Micro Mobile Security 8.0. Rozwiązanie oferuje nowe funkcje do zarządzania aplikacjami oraz umożliwia bardziej szczegółową kontrolę bezpieczeństwa. Jest ono szczególnie przydatne w środowiskach, w których pracownicy używają prywatnych urządzeń mobilnych do celów służbowych.

TMMS 8.0 usprawnia egzekwowanie istniejących polityk opierających się na hasłach i szyfrowaniu, a także zapewnia bardziej precyzyjne opcje zdalnego wymazywania danych. Wprowadza też nowy system zarządzania aplikacjami mobilnymi, który umożliwia działom informatycznym automatyczne wysyłanie aplikacji używanych w przedsiębiorstwie na urządzenia z systemami operacyjnymi iOS, Blackberry i Android. Funkcje rozwiązania TMMS 8.0 obsługują zarówno urządzenia prywatne, jak i firmowe. Umożliwiają dostosowanie zabezpieczeń do typu użytkownika.

Zastosowany moduł Mobile Device Security ułatwia firmom wdrażanie reguł ochrony danych, które zapewniają bezpieczeństwo informacji wrażliwych na urządzeniach osobistych. Oprogramowanie wyposażono w narzędzia do selektywnego usuwania i szyfrowania danych, podnoszą poziom bezpieczeństwa informacji w całym przedsiębiorstwie.

Moduł Mobile Device Management umożliwia zarządzanie wieloma urządzeniami mobilnymi z jednej konsoli zarządzania. Ułatwia również wdrażanie i konfigurowanie urządzeń, wdrażanie reguł, szczegółową inwentaryzację oraz egzekwowanie polityki bezpieczeństwa. Dodatkowo, moduł Mobile Device Protection pozwala na zdalne blokowanie skradzionych lub zgubionych urządzeń, usuwanie z nich danych i zabezpieczanie hasłem.

„Pracownicy coraz częściej używają w biurach swoich prywatnych smartfonów i tabletów, firmy szukają więc rozwiązań, które pomogą im w zabezpieczeniu tych urządzeń i zarządzaniu nimi” – mówi Steve Quane z Trend Micro. „Gwałtowny rozwój mobilnych zagrożeń wymierzonych w platformy mobilne oraz coraz większa liczba prywatnych urządzeń używanych w pracy wiążą się z coraz większym niebezpieczeństwem. TMMS 8.0 ułatwia administratorom IT zarządzanie środowiskiem informatycznym, a także umożliwia czerpanie korzyści z modelu BYOD”.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ