Norton Cybercrime Index – informacje o zagrożeniach i wyłudzeniach danych w Internecie

0

Nowa aplikacja Norton Cybercrime Index dostarcza codziennie informacje o najważniejszych zagrożeniach i wyłudzeniach danych w Internecie. Jest to bezpłatne narzędzie, które pomaga konsumentom unikać niebezpiecznych witryn oraz kradzieży tożsamości. Śledząc bieżące zagrożenia cyberprzestępczością na świecie ostrzega przed nimi użytkowników komputerów, dostarczając aktualnych i wiarygodnych informacji.

Norton Cybercrime Index informuje użytkowników o źródłach problemów i potencjalnych zagrożeniach online każdego dnia, w tym o najbardziej niebezpiecznych witrynach, terminach wyszukiwania, pod które najczęściej podszywają się cyberprzestępcy, a także najpoważniejszych wyłudzeniach danych, kradzieżach tożsamości i spamie. Bezpłatne narzędzie udostępnia fachowe wiadomości na temat najpoważniejszych zagrożeń oraz porady, jak ich unikać i bezpiecznie korzystać z Internetu. W obliczu niedawnych zagrożeń, takich jak wirus „Here You Have” (H-Y-H), który próbował sparaliżować komunikację elektroniczną na całym świecie oraz głośne ataki botnetów Zeus, użytkownicy komputerów potrzebują narzędzia, które ułatwi i uprości zrozumienie dzisiejszych zagrożeń internetowych.

Podstawowym zadaniem Norton Cybercrime Index jest odpowiedź na pytanie: „Jaki jest dziś poziom Twojego bezpieczeństwa online?”, poprzez pokazanie oceny zagrożenia w danym dniu w kontekście spadków i wzrostów na wzór indeksu giełdowego. Narzędzie umożliwia łatwą do zrozumienia wizualizację poziomu zagrożenia w danym dniu. Norton Cybercrime Index można sprawdzić za pomocą strony internetowej, na telefonie komórkowym lub pobrać w formie aplikacji na komputer PC. Kompleksowy pakiet zabezpieczający Norton 360 w wersji 5.0 również zapewnia szybki dostęp do wskaźnika Norton Cybercrime Index.

Indeks cyberprzestępczości Nortona może dostarczyć informacje potrzebne do podejmowania rozsądnych decyzji w sieci i uniknięcia wielu problemów. Zaprojektowany, aby informować i pomagać w poruszaniu się wśród zagrożeń sieciowych Norton Cybercrime Index w połączeniu z kompleksowym pakietem zabezpieczającym, np. Norton 360, pomaga użytkownikom internetu uchronić się przed fatalnymi skutkami działań cyberprzestępców.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ