Najlepsza proaktywna ochrona F-Secure w najnowszym pakiecie Business Suite

0

F-Secure w najnowszej odsłonie pakietu Business Suite oferuje zaawansowane narzędzia do zarządzania zabezpieczeniami, minimalizującymi zagrożenia, przed którymi stoją współczesne firmy.

Badania pokazują, że naruszenia bezpieczeństwa danych stają się coraz częstsze i poważniejsze, a duża liczba narzędzi dostępnych dla napastników oznacza, że menedżerowie IT muszą zapewnić kompleksową ochronę swoim pracownikom, aby minimalizować ryzyko. Firma F-Secure wprowadziła nową wersję rozwiązania zabezpieczającego Business Suite z myślą o tych potrzebach, a unowocześniona linia produktów kładzie nacisk na kontrolę i łatwość zarządzania.

Business Suite to rozwiązanie zabezpieczające stworzone przez F-Secure z myślą o przedsiębiorstwach, które łączy kilka unikatowych funkcji, takich jak kontrola treści internetowych oraz zautomatyzowane zarządzanie poprawkami, aby zapewnić firmom kompleksową ochronę przed istniejącymi i nowymi zagrożeniami. Do najnowszej wersji Business Suite dołączono nową wersję nagradzanego rozwiązania F-Secure Client Security oraz zaktualizowane narzędzie Policy Manager. Te dodatkowe elementy zapewniają administratorom następujące możliwości:

  • Blokowanie treści (takie jak Java, Flash lub inne komponenty) za pomocą funkcji Advanced Protection
  • Zapobiegania dostępowi do złośliwych witryn za pomocą funkcji Web Content Control
  • Kontrolowanie dostępu do potencjalnie niebezpiecznych witryn podczas wykonywania zadań biznesowych za pomocą funkcji Connection Control

Komponenty te współpracują z pozostałą częścią pakietu Business Suite, zapewniając firmom ochronę wykraczającą poza tradycyjne zabezpieczenia antywirusowe i pomagając menedżerom IT w identyfikowaniu i eliminowaniu współczesnych cyberzagrożeń.

FSecure Business Suite

Współczesne cyberataki są często dość proste pod względem technicznym i można im łatwo zapobiec, odcinając napastników od zasobów, które mogą wykorzystać podczas ataku — powiedział Jarno Niemelä, Senior Researcher w F-Secure. — Ataki wymagają przede wszystkim dwóch rzeczy: kanału, przez który można dotrzeć do potencjalnych ofiar, oraz oprogramowania ze słabymi punktami, które można wykorzystać do złamania zabezpieczeń. Aby więc skutecznie się zabezpieczyć, warto używać narzędzi i taktyk, które uniemożliwiają napastnikom realizowanie tych dwóch strategii.

Ryzyko można ograniczać i kontrolować

W ostatnim kwartale 2014 r. liczba naruszeń bezpieczeństwa danych wzrosła o 25 proc. w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku*, a z badań 350 istotnych incydentów, do których doszło w Europie w ciągu minionej dekady, wynika, że tylko 41 proc. można przypisać działaniom hakerów, a aż 57 proc. było spowodowanych „zaniedbaniem”**. Liczby te obejmują szeroką gamę zagrożeń, które trzeba ograniczać i kontrolować, aby nie przerodziły się w rzeczywiste zagrożenie dla bezpieczeństwa danych.

Business Suite to lokalne rozwiązanie zabezpieczające dla przedsiębiorstw, zaprojektowane z myślą o ochronie 100 lub więcej stanowisk. Obecnie jest oferowane przez ponad 3000 dystrybutorów na całym świecie. Jest również dostępne jako bezpłatna 30-dniowa wersja próbna na stronie F-Secure.

*Źródło: https://www.enisa.europa.eu/activities/risk-management/evolving-threat-environment/enisa-threat-landscape/enisa-threat-landscape-2014
**Źródło: http://capgemini.ft.com/web-review/sloppiness-to-blame-for-more-data-losses-than-hacking-study-claims_a-41-648.html

Więcej informacji:
Client Security
Policy Manager

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ