Motorola Solutions zaprezentowała nowe rozwiązania łączności dla służb bezpieczeństwa publicznego

0

Specjalny pojazd policyjny wykorzystujący technologie łączności cyfrowej, kieszonkowe radiotelefony TETRA, rozwiązania LTE dla służb mundurowych – to wszystko zaprezentowała Motorola Solutions na konferencji TETRA World Congress 2012 w Dubaju.

Motorola Solutions pokazała swoje najnowsze rozwiązania z zakresu łączności w standardzie cyfrowym TETRA (TErrestrial Trunked Radio) na zorganizowanej się w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich konferencji TETRA World Congress 2012. Wśród zaprezentowanych urządzeń znalazły się: seria nowych intuicyjnych kieszonkowych radiotelefonów TETRA, urządzenie w standardzie LTE, przeznaczone dla służb bezpieczeństwa publicznego, a także pojazd patrolowy dla służb policyjnych, wyposażony w rozwiązania w standardach TETRA, TETRA Enhanced Data Services (TEDS) oraz LTE.

Zaprezentowany pojazd to rezultat wielu lat symulacji, studiów funkcjonalności oraz badań terenowych. Samochód wyposażony jest w technologie, które usprawniają podejmowanie decyzji i działań przez funkcjonariuszy policji. Samochód posiada łatwo dostępne elementy kontrolne, a kluczowe funkcje przywołuje się jednym naciśnięciem przycisku albo prostym poleceniem głosowym. Stacja robocza zainstalowana w pojeździe obsługuje takie aplikacje, jak automatyczne rozpoznawanie tablic rejestracyjnych (Automatic Number Plate Recognition, ANPR) oraz strumieniowa transmisja wideo w czasie rzeczywistym przez sieci LTE i TEDS.

Wnętrze samochodu z zainstalowanym systemem TETRA

Tom Quirke, wiceprezes i dyrektor generalny, TETRA Global Organisation, Motorola Solutions, komentując rozwiązanie, mówi Motorola Solutions przez wiele lat prowadziła badania i konsultacje z funkcjonariuszami używającymi samochodów patrolowych, którzy uświadomili nam, jak ważną rolę w ich pracy odgrywają intuicyjne technologie. Dowiedzieliśmy się, że można znacznie poprawić bezpieczeństwo funkcjonariuszy i umożliwić im skuteczniejsze działanie stosując rozwiązania, które gwarantują przesyłanie informacji w automatyczny i wygodny dla użytkowników sposób. W przypadku samochodu policyjnego oznacza to takie sterowanie pojazdem, aby podczas reagowania na wszelkie zdarzenia można było działać szybko.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ