Mobile Security od Juniper

0

Nowy produkt Juniper – Junos Pulse Mobile Security Suite, to zestaw oprogramowania służącego ochronie bezpieczeństwa urządzeń mobilnych. Przewidziany został w zastosowaniach home & office.

Juniper logo

Mobile Security Suite jest częścią większej platformy Junos Pulse. Umożliwia dostęp do korporacyjnych aplikacji lub poczty na praktycznie każdym urządzeniu mobilnym, chroniąc przed atakiem zewnętrznym. Oprócz funkcjonalności VPN, nowe oprogramowanie zapewnia ochronę przed wirusami, spamem, złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami. Klienci będą mogli również zlokalizować zagubione lub skradzione urządzenie wykorzystując posiadany przez nie GPS, lub zdalnie usunąć wszystkie dane. Urządzenie może wysłać alert bezpieczeństwa kiedy zostanie wyjęta z niego karta SIM.

Według badania przeprowadzonego przez Juniper, mniej niż 4% użytkowników korzysta z urządzeń mobilnych wyłącznie w celach biznesowych a 44% z nich używa rozwiązań mobilnych zarówno w celach służbowych jak i prywatnych. Prawie 81% ankietowanych użytkowników łączy się z korporacyjną siecią bez wiedzy pracodawcy a 58% z nich robi to codziennie. Ponad 80% właścicieli urządzeń mobilnych przechowuje na nich dane osobiste.

Z powyższego jasno wynika, że nowoczesny telefon komórkowy, który już dawno przestał być wyłącznie narzędziem do wykonywania rozmów telefonicznych, stając się obecnie mini centrum danych, jest wyśmienitym celem dla amatorów cyberkradzieży. Wykorzystując oprogramowanie Juniper, operatorzy mogą zapewnić bezpieczeństwo tych danych a klienci chronić je znacznie lepiej niż dotychczas.

Ważne jest także to, że wraz z nową technologią Juniper otworzył Juniper Global Threat Center, ośrodek monitoringu zagrożeń bezpieczeństwa mobilnego. Ośrodek, mający swoją siedzibę w Columbus, Ohio jest pierwszym i jedynym na świecie centrum, które śledzi i odpowiada na zagrożenia bezpieczeństwa rozwiązań mobilnych, takie jak wirusy, oprogramowanie szpiegujące i inne zagrażające bezpieczeństwu osobistych, firmowych czy wrażliwych informacji. Juniper Global Threat Center powstał z Threat Center działającego w ramach SMobile Systems, który od ponad siedmiu lat prowadzi badania dotyczące bezpieczeństwa mobilnego.

Więcej informacji: http://www.juniper.net/us/en/

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ