Kontrola Facebook i Google Apps z poziomu administratora sieci – rozwiązanie NETASQ

0

NETASQ udoskonalił kontrolę aplikacji w ramach autorskiego system wykrywania i blokowania włamań (IPS). Administrator może kontrolować dostęp do Facebook Apps i Google Apps (Gmail, Dokumentów itd.). Dzięki technologii ASQ NETASQ potrafi kontrolować desktopowe aplikacje łączące się z siecią (np. Gadu-Gadu czy Tlen), a także usuwać szkodliwą część kodu HTML dostarczając bezpieczną treść witryn WWW użytkownikom, nie ryzykując przy tym infekcji.

Aplikacje na Facebooku i Google wykorzystują ruch szyfrowany. Urządzenia NETASQ UTM deszyfrują pakiet danych i sprawdzają jego zawartość. Po inspekcji pakiet jest ponownie szyfrowany i podpisywany certyfikatem. Administrator decyduje czy pakiet powinien zostać odsyłany do użytkownika czy zablokowany. Ta funkcjonalność daje administratorowi kontrolę połączeń szyfrowanych. Użytkownik nadal będzie mógł korzystać z serwisu Facebook, jednak nie uruchomi żadnej aplikacji takiej jak FarmVille, CityVille ale także sławny ostatnio „Mój Kalendarz”, który spamuje znajomych z serwisu i uzyskuje dostęp do ogromu informacji na temat użytkownika i jego aktywności w sieci.

NETASQ UTM potrafi blokować strony, w których znajduje się szkodliwym kod. Może również działać w inny sposób – IPS dokładnie sprawdza kod HTML i normalizuje go przed przesłaniem do użytkownika zaś niebezpieczna zawartość jest usuwana. Pozwala to wyświetlić przeglądarce na komputerze użytkownika oczyszczoną z zagrożeń stronę WWW. Rozwiązanie to zapewnia bezpieczeństwo sieci bez potrzeby blokowania użytkownikom całych stron internetowych.

Rozwiązania chronią również przed infekcjami spowodowanymi zagrożeniami oraz spamem. Umożliwiają zdalną komunikację z siecią firmową za pomocą bezpiecznych tuneli VPN oraz pozwalają na filtrowanie stron internetowych oraz zarządzanie pasmem (QoS), co jest szczególnie przydatne w coraz powszechniej stosowanej przez firmy komunikacji VoIP. Dodatkowo małe i średnie firmy mogą korzystać z narzędzia do raportowania w języku polskim dostępnego w podstawowej cenie urządzenia.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ