Konferencja PLNOG 2012 – zarządzaniem sieciami teleinformatycznymi

0

W szybko rosnących korporacjach zmiany infrastruktury są praktycznie ciągłe, dlatego zarządzanie infrastrukturą urządzeń aktywnych jest coraz trudniejsze. Bez odpowiednich rozwiązań i narzędzi, chcąc zapewnić podstawowe funkcjonalności sieci, pomija się tak ważne aspekty jak przestrzeganie zasad polityki bezpieczeństwa.

Korporacyjne sieci komputerowe rozrastają się do wielkości sięgających obecnie nawet dziesięciu tysięcy lub więcej portów. Każdy z tych portów może mieć własną konfigurację, która zależna jest między innymi od tego, jaką politykę bezpieczeństwa przypiszemy do urządzenia końcowego lub użytkownika z niego korzystającego. W kwestiach bezpieczeństwa z pomocą może przyjść protokół 802.1x, który umożliwia automatyczną zmianę ustawień portów dostępowych, zachowując wysoki poziom bezpieczeństwa, minimalizując jednocześnie zaangażowanie zespołu IT – mówi Paweł Wachelka, Product Manager Huawei Polska.

Według CSI (Computer Security Institute) od 60% do 80% nadużyć pochodzi z wewnątrz sieci korporacyjnej. Protokół 802.1x będzie zaś jednym z tematów odbywającej się w dniach 5-6 marca 2012 r. w Warszawie konferencji PLNOG 2012. Podczas konferencji omówione zostaną protokoły, metody oraz tryby uwierzytelniania wykorzystywane w standardzie 802.1x, a także przedstawione gotowe rozwiązania wykorzystujące standard 802.1x i inne metody zapobiegawcze, zwiększające bezpieczeństwo w sieci korporacyjnej. Więcej informacji o PLNOG 2012: www.plnog.pl

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ