Iomega StorCenter PX wkrótce z lepszymi zabezpieczeniami

0

Iomega wykorzystuje McAfee VirusScan Enterprise we wszystkich macierzach rodziny Iomega StorCenter PX. Połączenie oprogramowania McAfee działającego bezpośrednio na urządzeniach rodziny Iomega PX jest rozwiązaniem ochrony urządzeń końcowych klasy enterprise, działającym natywnie na wolnostojących macierzach sieciowych i przeznaczonych do montażu w szafach rackowych przeznaczonych na rynek SMB.
Oprogramowanie McAfee VirusScan Enterprise dla Linux umożliwia użytkownikom kompleksową identyfikację i likwidację zagrożeń za pośrednictwem globalnej sieci McAfee oraz korzystanie ze spójnego zestawu funkcji (opcji skanowania) oraz procedur (zarządzanie i raportowanie) znanych z innych produktów rodziny McAfee VirusScan. Iomega jest jedynym dostawcą urządzeń NAS, z segmentu cenowego poniżej 10 tysięcy dolarów, który zaimplementował technologię VSEL. McAfee VSEL ma być dokładany do produktów Iomega StorCenter PX w drugiej połowie roku 2012.

Zalety technologii VSEL działającej na macierzach serii Iomega StorCenter PX Network Storage:

  • Skanowanie z użyciem algorytmów heurystycznych – technologia skanowania McAfee wykorzystuje algorytmy heurystyczne bazujące na wzorcach zachowań w celu identyfikacji i blokowania nowych wersji szkodliwego oprogramowania bez konieczności pobierania sygnatur.
  • Skanowanie archiwów – funkcja skanowania archiwów wykrywa i blokuje zagrożenia ukryte w plikach archiwalnych.
  • Ochrona międzyplatformowa – ochrona przeciw złośliwemu oprogramowaniu McAfee VirusScan Enterprise dla Linux jest skuteczna przeciwko różnym typom złośliwego oprogramowania systemu Windows, które poprzez macierze sieciowe próbują przeniknąć do komputerów z systemem Windows.
  • Zdalna administracja – oprogramowanie wykorzystuje do konfiguracji bezpieczny interfejs na bazie przeglądarki oraz panel kontrolny do monitoringu i raportowania. Nie wymaga dodatkowych działań administracyjnych dotyczących serwera.

Najnowsza rodzina urządzeń Iomega StorCenter PX Server Class została zaprojektowana z wykorzystaniem technologii EMC klasy enterprise. Wykorzystuje nową wersję oprogramowania EMC LifeLine z zaawansowanymi funkcjami obliczeniowymi. Macierze dostępne są z dyskami o pojemności 1TB, 2TB, 3TB, a wkrótce również 4TB z dyskami SATA klasy serwerowej, doskonale nadającymi się do monitoringu wideo. Macierze sieciowe dostępne są w wersjach od bezdyskowej do urządzeń o pojemności 48TB.

Iomega planuje udostępnienie oprogramowania McAfee VirusScan Enterprise dla Linux na wszystkich produktach rodziny StorCenter PX w drugiej połowie roku 2012. Urządzenia StorCenter PX wraz z oprogramowaniem będą chronione trzyletnią gwarancją bez dodatkowych opłat. Macierze Iomega StorCenter PX Server Class dostępne będą na całym świecie w sugerowanej cenie od 699 Euro +VAT.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ