FortiGate 3140B – nowy produkt Fortinetu dla korporacji i centrów danych

0

Fortinet poszerzył rodzinę produktów zabezpieczeń sieciowych FortiGate o model FortiGate 3140B, który służy do ochrony przed atakami w szybkich sieciach. Urządzenie wyróżnia wysoka wydajność oraz wzmocnione systemy wykrywania i zapobiegania włamaniom (IPS). Rozwiązanie adresowane jest do dużych firm i centrów danych.

FortiGate-3140B stanowi zintegrowaną platformę zabezpieczeń łączącą w sobie funkcje zapory ogniowej, wirtualnej sieci prywatnej (VPN), zapobiegania włamaniom (IPS), systemu antywirusowego i kontroli aplikacji, pozwalając na ochronę środowisk sieciowych o dużej szybkości przetwarzania danych.

Fortinet dostarcza FortiGate-3140B w postaci pojedynczego kompaktowego urządzenia o formacie 2-RU zapewnia dużym sieciom wydajność firewalla na poziomie do 58 Gb/s. Maksymalna przepustowość IPS wynosi 10 Gb/s. Urządzenie jest również standardowo wyposażone w dziesięć portów Ethernet 10-Gigabit i dziesięć Ethernet 1-Gigabit, aby zapewnić szybką łączność z bramą zabezpieczeń, posiada także funkcję pracy w wirtualnej sieci prywatnej (VPN) przy szybkości 22 Gb/s.

Duża gęstość portów w FortiGate-3140B pozwala wykorzystywać urządzenie zarówno jako wysokiej wydajności firewall, jak i zintegrowane rozwiązanie bezpieczeństwa sieciowego, które można łatwo skonfigurować do równoczesnego zabezpieczania VPN, IPS, kontroli aplikacji, ochrony antyspamowej i antywirusowej nie powodując utraty wydajności sieci.

FortiGate-3140B został wyposażony w system FortiOS 4.0 MR3, który aktywnie wzmacnia politykę bezpieczeństwa i kontrolę przesyłu danych zapewniając lepsze filtrowanie stron WWW i administrowanie ruchem w sieci. Oprócz nowego FortiGate-3140B, do serii FortiGate-3000 należą jeszcze FortiGate-3950B, który pełniąc funkcję zapory pozwala na kontrolę zagrożeń zachowując niską latencję w przetwarzaniu pakietów, jednocześnie umożliwiając przepustowość sieci z szybkością do 120 Gb/s oraz FortiGate-3040B pozwalający na transmisję danych z szybkością do 40 Gb/s. Wszystkie rozwiązania korzystają z nowego systemu operacyjnego FortiOS 4.0 MR3.

Urządzenia FortiGate-3140B są dostępne w Polsce w sugerowanej cenie 52 495 EUR.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ