FireEye przejmuje Mandiant

0

Firma FireEye poinformowała o przejęciu Mandiant, dostawcy zaawansowanych zabezpieczeń dla użytkowników końcowych oraz rozwiązań do zarządzania reagowaniem na incydenty zagrażające bezpieczeństwu.

Do transakcji tej doszło po dwóch latach współpracy obu firm, w reakcji na rosnącą intensywność cyberataków. Transakcja została sfinalizowana 30 grudnia 2013 r.

Zakresy działania obu producentów się uzupełniają, dzięki czemu nowo powstała firma będzie mogła skutecznie zaspokajać potrzeby przedsiębiorstw i instytucji w zakresie wykrywania zagrożeń w czasie rzeczywistym, kontekstowej analizy zagrożeń oraz szybkiego reagowania na incydenty. Firma FireEye jako pierwsza wykorzystała do ochrony bezpieczeństwa technologię maszyn wirtualnych, wprowadzając na rynek wyspecjalizowany, oparty na takich maszynach mechanizm Multi-Vector Virtual Execution (MVX). Na świecie wdrożono już ponad dwa miliony maszyn wirtualnych. Dzięki temu oferowane przez firmę, oparte na tej technologii zabezpieczenia internetowe, pocztowe, mobilne i dla centrów przetwarzania danych zapewniają dynamiczną ochronę w czasie rzeczywistym ponad 1500 instytucjom administracji publicznej, przedsiębiorstwom oraz małym i średnim firmom.

Firma Mandiant jest partnerem strategicznym FireEye od kwietnia 2012 r. Połączenie obu firm, o czym strony poinformowały w lutym 2013 r., stanowi naturalny krok w zacieśnianiu tej współpracy oraz w rozbudowie zintegrowanej oferty produktów obu przedsiębiorstw.

Firma Mandiant zostanie zintegrowana z FireEye, aby umożliwić udostępnianie globalnych usług i rozwiązań do przetwarzania w chmurze, w tym usług doradztwa w zakresie bezpieczeństwa i reagowania na incydenty oraz usług zarządzanych. Oferowane przez firmę Mandiant produkty do wykrywania zagrożeń i reagowania na nie zostaną zintegrowane z platformą FireEye Oculus i będą stanowiły jej kluczowy element.

Przejęcie zostało zaakceptowane przez udziałowców firmy Mandiant oraz przez zarządy obu firm. Na mocy umowy fuzji FireEye wyemituje w sumie 21,5 mln akcji i opcji na akcje FireEye oraz zapłaci około 106,5 mln USD netto
w gotówce poprzednim właścicielom papierów wartościowych firmy Mandiant.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ