F-Secure rozszerza działania na rzecz ochrony prywatności

0

F-Secure opublikował nowe wersje Freedome, swojej aplikacji do ochrony prywatności, na konferencji Mobile World Congress w Barcelonie.

Według niedawnych badań przeprowadzonych przez firmę analityczną GfK, 88 proc. respondentów obawia się o prywatność swoich osobistych danych, a 48 proc. z powodu tych obaw unika używania niektórych usług cyfrowych. By temu zapobiec F-secure opracował Freedome – usługę VPN, która pomaga zabezpieczyć się przed niepożądanym monitoringiem cyfrowym. Narzędzie służy do identyfikowania złośliwego oprogramowania, blokowania nieautoryzowanego śledzenia oraz zmiany cyfrowej lokalizacji w celu uzyskania dostępu do ulubionej treści bez narażania prywatności i pozostawiania cyfrowych śladów. Aplikacja Freedome jest obecnie dostępna dla użytkowników Androida, iOS i Windows, ale nowe wersje będą chronić również komputery Apple z platformą Mac OS X.

Według F-secure ozszerzenie ochrony prywatności na dodatkowe urządzenia pomoże zabezpieczyć więcej użytkowników i zniechęci firmy do namierzania ich online. Aplikacja Freedome dla Windows, iOS i Androida jest obecnie dostępna jako 14-dniowa wersja próbna w witrynie F-Secure. Wersja dla Mac OS X zapowiedziana została 1 marca podczas F-Secure MobileFocus Global na konferencji Mobile World Congress w Barcelonie i wprowadzona na rynek zostanie w drugim kwartale 2015.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ