Cykl spotkań Kroll Ontrack – Odzyskiwanie Danych i Informatyka Śledcza

0

Odzyskiwanie danych z chmur, systemów wirtualnych czy zaawansowanych baz danych, a także tajniki profesjonalnego kasowania danych i informatyki śledczej to najważniejsze tematy, jakie zostaną poruszone na pierwszych bezpłatnych seminariach prowadzonych przez Kroll Ontrack podczas nowego cyklu firmy – First Responder Training. Pierwsze z nich odbędzie się z udziałem specjalistów prawa z kancelarii Wierzbowski – Eversheds.

First Responder Trainings przeznaczone są dla przedstawicieli biznesu oraz specjalistów działów IT, którzy są odpowiedzialni za ochronę cyfrowych zasobów swoich klientów. W trakcie trwania cyklu specjaliści Kroll Ontrack przedstawią najnowsze techniki oraz technologie ochrony danych, nad którymi pracowali na przestrzeni ostatnich kilku lat w swoich laboratoriach na całym świecie. Eksperci zaprezentują możliwości ich zastosowania w polskim środowisku biznesowym, w celu zabezpieczenia kluczowych informacji, takich jak bazy danych klientów, strategie biznesowe czy raporty. Na pierwszym spotkaniu zostaną także poruszone prawne aspekty ochrony danych, które omówi ekspert z kancelarii Wierzbowski – Eversheds.

Spotkania przybiorą formę luźnego wykładu – dyskusji i będą podzielone na dwie części. Pierwsza z nich będzie miała na celu wskazanie podstawowych technik ochrony cyfrowych zasobów firm, w nawiązaniu zarówno do tradycyjnych nośników (dyski twarde, RAID), jak i najnowszych technologii magazynowania danych – systemów wirtualnych bądź chmur. W drugiej części spotkań, specjaliści Kroll Ontrack będą opowiadać o profesjonalnym kasowaniu danych oraz informatyce śledczej, omawiając przy tym najciekawsze przypadki ze świata i z Polski.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w Warszawie w hotelu MDM (Sala Marszałkowska), przy Pl. Konstytucji 1, w dniu 21 marca 2012, w godzinach 9.00 – 11.30. Wstęp wolny.

Formularz zapisów znajduje się pod linkiem: http://www.krollontrack.pl/contactform/firstresponder.php

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ