CompFort Meridian i Lieberman Software o bezpieczeństwie IT

0

CompFort Meridian Polska przedstawił wyniki badania przeprowadzonych przez Lieberman Software Corporation, z którego wynika, że aż 48% specjalistów od bezpieczeństwa IT nie jest pewnych, czy potrafiliby wykryć naruszenie bezpieczeństwa ich sieci.

Badanie przeprowadzono podczas konferencji Black Hat USA 2014 wśród specjalistów ds bezpieczeństwa IT. Uważają oni, że zwalczanie cyberataków jest dziś o wiele trudniejsze niż jeszcze rok temu. Kiedy Lieberman Software przeprowadzał podobne badanie podczas Black Hat 2013, większość respondentów była pewna, że rozwiązania bezpieczeństwa stosowane w ich organizacjach mogą poradzić sobie z nowymi zagrożeniami. W roku 2014 odsetek tych, którzy tak uważają spadł aż do 41%.

Wyniki badań skomentował CEO firmy Lieberman Software – Philip Lieberman: “Ostatnie ataki na instytucje rządowe i duże firmy, pokazują, że konieczne jest zwrócenie większej uwagi na cyberbezpieczeństwo. Organizacje nie powinny być już wyłącznie zależne od produktów zabezpieczających na styku z internetem, takich jak zapory ogniowe czy wykrywanie włamań. Dziś potrzebni są lepiej wyszkoleni pracownicy IT, którzy potrafią zidentyfikować potencjalne ataki oraz wewnętrzne rozwiązania zabezpieczające, które mogą ograniczyć działania w sieci, jeśli atakujący zdoła przeniknąć do organizacji”.

Z badania wynika także, że 59% respondentów spodziewa się ataków sponsorowanych przez agendy rządowe w ciągu najbliższych 6 miesięcy. Zaskakujące jest, że aż 44% z nich przyznaje, że nie byliby w stanie wykryć ataku penetrującego ich sieć i uzyskującego dostęp do wrażliwych danych.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ