Cisco ogłosiło zamiar przejęcia firmy Lancope

0

Cisco ogłosiło zamiar przejęcia firmy Lancope, zajmującej się bezpieczeństwem sieciowym. Lancope dostarcza m.in. narzędzia do analizy zachowania sieci.

Wraz z rosnącą popularnością mobilności i coraz większą liczbą urządzeń łączących się z siecią, zwiększa się zdolność cyberprzestępców do skutecznego naruszania bezpieczeństwa firm i unikania wykrycia ataków. Dlatego tak ważna jest konieczność monitorowania sieci pod kątem jakichkolwiek zmian w ich zachowaniu i wykrywanie oraz minimalizacja skutków zagrożeń. System Lancope StealthWatch identyfikuje podejrzane wzory ruchu wewnątrz sieci, umożliwiając wykrycie szerokiego zakresu ataków. Poprzez stały wgląd w sieć, specjalistyczną analizę zagrożeń oraz ochronę, Lancope pozwala klientom na szybsze i skuteczniejsze monitorowanie, wykrywanie, analizę i odpowiadanie na współczesne zagrożenia ich firmowych sieci.

Dzięki przejęciu Lancope, Cisco rozbuduje swoją strategię Security Everywhere, polegającą na zaawansowanej ochronie w całym kontinuum ataków, czyli przed, w trakcie i po ataku. Portfolio rozwiązań bezpieczeństwa Cisco zyska możliwość analizy zachowania sieci i zwiększenia jej bezpieczeństwa.

„W miarę jak firmy w coraz większym stopniu podlegają digitalizacji, gwałtownie zmieniają się także wyzwania związane z bezpieczeństwem. Widoczność w czasie rzeczywistym i zrozumienie zachowania każdego urządzenia w sieci staje się kluczowym czynnikiem pozwalającym firmom na identyfikowanie i odpowiadanie na nową falę cyberzagrożeń” – powiedział Rob Salvagno, wiceprezes Cisco ds. rozwoju korporacyjnego – „Cisco jest zdeterminowane, aby pomóc organizacjom w ochronie ich urządzeń i sieci. Rozwiązania, które opracowujemy wraz z Lancope, pomogą naszym klientom zmienić ich całą sieć w jeden wielki czujnik, skutecznie wykrywający zagrożenia”.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ