Cisco i Interpol wspólnie powalczą z cyberprzestępczością

0

Cisco oraz Interpol ogłosiły porozumienie o wymianie danych i technologii inteligentnego wykrywania zagrożeń. Jest to pierwszy krok w kierunku współpracy tych organizacji w zakresie przeciwdziałania cyberprzestępstwom.

Współpraca Cisco z IGCI (Interpol Global Complex for Innovation) w Singapurze, zarządzanym przez Globalne Centrum Interpolu ds. cyberprzestępczości, ma na celu opracowanie skoordynowanych mechanizmów efektywnej wymiany danych. Ma to nie tylko umożliwić szybkie wykrywanie zagrożeń w skali globalnej, ale również przygotowanie podstaw dla potencjalnego rozszerzenia współpracy w zakresie szkoleń pracowników i wymiany wiedzy dotyczącej cyberprzestępczości.

„Wymiana informacji i doświadczeń między sektorami publicznym i prywatnym ma kluczowe znaczenie w walce z cyberprzestępczością. Żadne państwo czy organizacja nie jest w stanie samodzielnie sprostać takiemu wyzwaniu. Porozumienie Interpolu z Cisco daje nam, oraz służbom policyjnym ze 192 krajów należących do organizacji, dostęp do ważnych informacji o cyber-zagrożeniach, co ułatwia nie tylko wykrywanie ataków, ale również wcześniejsze przeciwdziałanie im” komentuje to porozumienie Noboru Nakatani, Dyrektor IGCI.

„Lepsza widoczność zagrożeń i rozwój mechanizmów ich inteligentnej analizy mają krytyczne znaczenie dla wykrywania i przeciwdziałania pojawiającym się zagrożeniom. Jesteśmy bardzo zadowoleni z porozumienia o współpracy z Interpolem w zakresie wymiany informacji i poszukiwania nowych metod współdzielenia wiedzy o zagrożeniach, by bardziej efektywnie walczyć z cyberprzestępczością w skali globalnej” mówi John N. Stewart, Senior Vice President oraz Chief Security and Trust Officer w Cisco.

Podejście do bezpieczeństwa oparte na architekturze sieci, oraz najlepsze w swojej klasie rozwiązania bezpieczeństwa oferowane przez Cisco pozwalają wykorzystującym je firmom bardziej efektywnie niż dotąd zabezpieczyć przed atakami zarówno sieci, punkty końcowe, jak i systemy chmurowe. Kompleksowy zestaw produktów bezpieczeństwa Cisco został tak zaprojektowany, by po wykryciu zagrożenia w jednym miejscu natychmiast zablokować  jego dalsze rozprzestrzenianie się w systemie.

Rozwiązania Cisco każdego dnia blokują 19,7 miliarda zagrożeń przy wykorzystaniu mechanizmów Collective Security Intelligence opracowanych przez Cisco Talos, oddział Cisco zajmujący się badaniami i rozwojem inteligentnych technologii bezpieczeństwa.

Porozumienie zawarte między Cisco i Interpolem przyspieszy rozwój programów Talos mających na celu zarówno przeciwdziałanie tzw. „czystym cyberprzestępstwom”, jak i przestępstwom wykorzystującym technologie informatyczne, a w efekcie ułatwi wykrywanie cyberataków i identyfikację ich autorów przez wszystkie państwa należące do Interpolu.

Interpol to największa na świecie międzynarodowa organizacja policji do której należą 192 kraje członkowskie. Jej celem jest ułatwienie możliwości współpracy między służbami policyjnymi na całym świecie, aby zapewnić mu bezpieczeństwo. Zaawansowana infrastruktura techniczna, którą dysponuje Interpol pozwala sprostać rosnącym wyzwaniom walki z przestępczością w XXI wieku.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ