Błędy użytkowników główną przyczyną utraty danych z sql

0

Z najnowszego badania Kroll Ontrack wynika, że prawie 90 procent przypadków utraty danych z Microsoft SQL Server to efekt błędów użytkowników. Przywracanie danych z SQL mocno obciąża czasowo administratorów, ale rozwiązania takie jak Ontrack PowerControls pozwalają na skrócenie tego procesu.

Zdecydowana większość, bo aż 87 procent procesów przywracania danych z Microsoft SQL Server przeprowadzanych jest z powodu błędów ludzkich. W rezultacie administratorzy baz danych spędzają dodatkowe godziny pracy, odzyskując informacje. Niezależnie od tego, czy sytuacja wynika z nieplanowanego usunięcia danych (35 procent przypadków), błędów programistycznych (28 procent), błędnego nadpisania rekordów (24 procent) czy awarii systemu (13 procent), w trakcie przywracania baz danych SQL administratorzy nie mogą wywiązywać się ze swoich codziennych, kluczowych obowiązków.

Badani przyznawali, że otrzymują niemal dwukrotnie więcej próśb o przywrócenie danych ze środowisk programistycznych i testowych, niż ze środowisk produkcyjnych. Wynika to m.in. z naturalnej tendencji programistów do testowania nowych rozwiązań. Miesięcznie ankietowani przeprowadzali najczęściej od jednego do pięciu procesów przywracania danych ze środowisk programistycznych i testowych (50 procent odpowiedzi). Prawie 20 procent badanych przyznało, że trafia do nich od sześciu do dziesięciu próśb, a 15 procent zajmuje się ponad dziesięcioma przypadkami. Rezultaty ubiegłorocznego badania Kroll Ontrack pokazują z kolei, że standardowe przywracanie tabel SQL z kopii zapasowych lub z poziomu kopii migawkowych zajmuje ponad godzinę. W obliczu tych danych, jeszcze bardziej widoczna staje się potrzeba wydajnej technologii, pozwalającej na sprawne odzyskanie informacji i zaoszczędzenie czasu oraz środków przeznaczanych na takie procesy.

Nie ma wątpliwości, że dane przechowywane za pośrednictwem Microsoft SQL Server są istotne dla funkcjonowania przedsiębiorstw. Każde zakłócenie ich działania może być kosztowne dla organizacji i wiąże się z dużym naciskiem na administratorów baz danych, odpowiedzialnych za szybkie przywrócenie informacji. Ontrack PowerControls dla SQL daje im możliwość przywrócenia pojedynczych tabel z kopii zapasowych oraz kopii migawkowych najpopularniejszego systemu zarządzania bazami danych w ciągu kilku chwil, bez potrzeby przywracania całej bazy danych – mówi Paweł Odor, główny specjalista polskiego oddziału Kroll Ontrack.

Najnowsza wersja oprogramowania Kroll Ontrack, przeznaczonego dla administratorów, Ontrack PowerControls dla SQL 8.1, wzbogacona została o możliwość obsługi skompresowanych kopii migawkowych Microsoft SQL Server. Umożliwia ona administratorom uruchamianie i przywracanie tabel z tych środowisk oraz uzupełnia dotychczasowe funkcjonalności: obsługi natywnych kopii zapasowych i kopii migawkowych.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ