AXIS Camera Companion – rozwiązanie klasy entry-level dedykowane małym instalacjom

0

Axis Communications przedstawia AXIS Camera Companion – rozwiązanie klasy entry-level dedykowane małym instalacjom nadzoru wizyjnego opartego o protokół IP. Składające się z darmowego klienta, kamer sieciowych Axis lub wideoenkoderów z obsługą kart SD rozwiązanie zaprojektowane zostało dla systemów zbudowanych z od 1 do 16 kamer. Rozwiązanie jest dedykowane dla sklepów, biur, hoteli lub innych małych firm, które potrzebują łatwego w użyciu i przyszłościowego nadzoru wizyjnego z jakością HDTV.

Axis Camera Companion umożliwia właścicielom małych firm wykorzystanie sieciowych kamer HDTV w celu identyfikacji potencjalnych aktów wandalizmu, kradzieży i innych incydentów. Nagranie może być odtwarzane lub podglądane na żywo z dowolnego miejsca – z firmy lub on-line przez Internet. System wspiera wykrywanie ruchu oraz daje pełną kontrolę obrotami kamer czy zoomem. Nagrania wideo oraz zdjęcia mogą być łatwo przesłane do współpracowników czy służb porządkowych takich jak straż pożarna czy policja. System umożliwia również wykorzystanie zewnętrznych aplikacji do podglądu materiału wizyjnego – zarówno zarejestrowanego, jak i oglądanego na żywo – na większości nowoczesnych smartfonów i tabletów, takich jak iPhone, iPad czy urządzenia oparte o system Android.

W przeciwieństwie do analogowych instalacji, Axis Camera Companion nie wymaga centralnego urządzenia nagrywającego – cyfrowego czy sieciowego magnetowidu, a nawet komputera. Kamery zasilane są przez sieć, eliminując potrzebę instalacji dodatkowego okablowania. Wszystkie obrazy zapisywane są na typowych kartach SD, zamontowanych w każdej z kamer. W związku z tym, nawet w wypadku przerwy w działaniu sieci – kamery nie przestają nagrywać. Obniża to koszty i upraszcza instalację, zwiększając przy tym niezawodność systemu przez eliminację wszystkich potencjalnych przyczyn awarii.

Rozwiązanie AXIS Camera Companion składa się z trzech części: standardowych sieciowych kamer Axis lub wideoenkoderów z obsługą pamięci brzegowej dla zapisu na kartach SD; darmowego oprogramowania – klienta oraz zewnętrznych aplikacji do podglądu materiału wizyjnego zapisanego i na żywo; typowego sprzętu sieciowego, takiego jak routery, switche, karty SD, czy urządzenia pracujące w technologii NAS. Dotychczas wykorzystywane kamery analogowe mogą zostać zintegrowane z systemem dzięki wideoenkoderom Axis.

Choć sieciowy nadzór wizyjny w coraz większym stopniu zastępuje analogowy w większych instalacjach, mniejsze systemy wciąż często opierają się na kamerach analogowych i magnetowidach. Nasza propozycja skierowana jest do tego segmentu rynku, który dotychczas nie miał łatwego dostępu do systemów wizyjnych opartych o IP. Jako, że AXIS Camera Companion zapisuje cały materiał wizyjny z kamer i enkoderów, nasze rozwiązanie jest proste, niezawodne i efektywne kosztowo – mówi Peter Friberg, Dyrektor działu System and Services Axis Communications.

Razem z Axis Camera Companion można wykorzystać większość sieciowych kamer i wideoenkoderów Axis z firmware w wersji 5.40 lub nowszym. Pełna lista obsługiwanych produktów dostępna jest na tej stronie www. Oprogramowanie AXIS Camera Companion można pobrać za darmo na stronie www.axis.com. Wszystkie kamery dostępne są przez współpracujących z Axis Communications instalatorów i integratorów systemów.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ