Antibot – nowe oprogramowanie do usuwania botnetów

0

Antibot to nowe oprogramowanie F-Secure do usuwania botnetów. Poprawia jakość usług dostawców Internetu i zapewnia abonentom bezpieczeństwo. Aplikacja działa także wtedy, gdy na komputerze nie jest zainstalowany program antywirusowy.

Szacunki wskazują, że botnety kontrolują obecnie dziesiątki milionów komputerów należących do użytkowników na całym świecie. Cyberprzestępcy mogą wykorzystywać je do zarabiania – na przykład poprzez rozsyłanie za ich pomocą spamu czy wyświetlania reklam. Ta forma zagrożeń zyskała w ostatnich latach nowe metody działania i modele biznesowe. Według zaprezentowanego niedawno Raportu F-Secure o Zagrożeniach w drugiej połowie 2012 roku, Zeus, botnet będący jednocześnie trojanem bankowym, naraził swoje ofiary na straty liczone w milionach dolarów. Z kolei ZeroAccess, najszybciej rozwijający się botnet, w 2012 r. zaraził miliony komputerów na całym świecie, wykorzystując je później do popełniania rozmaitych oszustw.

Aby zaradzić temu problemowi, F-Secure wprowadza na rynek Antibot, nowy produkt do zwalczania botnetów. Działa on, oczyszczając zainfekowane komputery i urządzenia z poziomu sieci operatora. Aplikacja usuwa źródła infekcji z zaatakowanych urządzeń sieciowych umożliwiając użytkownikom samodzielne przeprowadzenie nieskomplikowanego procesu oczyszczania, bez konieczności korzystania z infolinii pomocy technicznej dostawcy internetowego.

Antibot działać będzie na wielu platformach. Obecnie aplikacja obsługuje systemy operacyjne Windows oraz Android, w tym roku pojawi się też wersja dla Mac OSX. Program wymaga minimalnego zaangażowania ze strony użytkownika. Funkcja automatycznych aktualizacji oraz opcja usuwania złośliwego oprogramowania sprawiają, że Antibot jest bardzo skuteczny.

F-Secure Antibot już wkrótce pojawi się w ofercie dostawców usług internetowych

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ