AeroScout – monitoring ludzi i krytycznych zasobów za pomocą WiFi

0

Passus wprowadził do oferty rozwiązania firmy AeroScout, dzięki którym za pomocą systemu tagów i sieci WiFi można szybko i precyzyjnie lokalizować położenie ludzi i zasobów oraz śledzić różnego rodzaju parametry i zdarzenia, takie jak temperatura czy wilgotność. Systemy AeroScout sprawdzi się wszędzie tam, gdzie szybkość zlokalizowania osoby lub przedmiotu ma znaczenie priorytetowe, jest istotne dla zachowania restrykcyjnych norm bezpieczeństwa lub decyduje o jakości usługi.

Aktywne tagi RFID wysyłają w regularnych odstępach czasu sygnał, który za pomocą sieci WiFi jest przesyłany do aplikacji. System odczytuje położenie przedmiotu bądź osoby i nanosi je na mapy. Rozwiązanie może też wszcząć alarm w przypadku zajścia określonych zdarzeń. Taka funkcjonalność ma ogromne znacznie wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi bezpieczeństwo ludzi (np. szpitale psychiatryczne, dziecięce i kopalnie) lub tam, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo kradzieży wartościowych przedmiotów.

System AeroScout korzysta ze standardu WiFi 802.11 (pasmo 2,4GHz), co oznacza, że wdrożenie może bazować na istniejącej już infrastrukturze WiFi. Obciążenie sieci spowodowane pracą systemu Unified Asset Visibility jest minimalne, prawie niezauważalne dla użytkowników. System jest elastyczny, można go integrować z innymi technologiami służącymi do lokalizacji np. GPS czy Passive RFID.

Systemy AeroScout znalazły szerokie zastosowanie w branżach medycznej, motoryzacyjnej, dystrybucyjnej i logistycznej, gdzie system pozwala m.in. zlokalizować i przywołać najbliższego i wolnego w danej chwili pracownika placówki, zarządzać kluczowymi zasobami, śledzić i zarządzać pracą urządzeń magazynowych, jak również umożliwia lokalizowanie i monitorowanie przemieszczania się ładunków lub towarów. Wszystko to pozwala zwiększyć skuteczność monitoringu i umożliwia szybszą reakcję, poprawiając bezpieczeństwo fizyczne obiektu.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ