5PX – nowość firmy Eaton na rynku UPS dla serwerowni

0

Eaton Corporation wprowadził na rynek nowy UPS line-interactive Eaton 5PX, cechujący się kilkoma ciekawymi rozwiązaniami technicznymi, ułatwiającymi obsługę i zarządzanie urządzeniem. 5PX mierzy zużycie energii każdego urządzenia chronionego przez UPS, zaś obsługa może odbywać się z poziomu oprogramowania bądź samego urządzenia, dzięki wbudowanemu LCD, na którym można odczytać, zmieniać i dopasować prawie wszystkie parametry urządzenia.

5PX cechuje się także bardzo dobrym współczynnikiem mocy – na poziomie 0,9, umożliwiającym ochronę większej ilości urządzeń niż niektóre UPS dostępne na rynku o podobnej deklarowanej mocy. Jako sukcesor sprawdzonego zasilacza Eaton Evolution® S, ten nowej generacji UPS, o zakresie mocy od 1,5 do 3 kVA, kontynuuje ofertę ochrony zasilania urządzeń IT o dużej gęstości mocy, takich jak serwery, przełączniki, routery i urządzenia pamięci masowych.

Możliwość pomiaru zużycia energii na poziomie grupy gniazd została zastosowana pierwszy raz w przemyśle zasilaczy UPS. Pomiary mogą być w prosty sposób monitorowane poprzez wyświetlacz LCD zasilacza 5PX lub poprzez sieć komputerową przy użyciu oprogramowania Eaton do zarządzania zasilaniem. Otrzymywane dane są doskonałym wsparciem dla managerów IT w optymalizacji funkcjonowania serwerowni. Jak mówi mówi manager produktu, Christophe Jammes z oddziału Eaton Power Quality – pomiar indywidualnego zużycia pozwala administratorom nie tylko w uzyskaniu czytelnego obrazu w zakresie sprawności każdego zainstalowanego zasilacza UPS, ale także zużycia energii różnych chronionych elementów sprzętowych. Funkcja pomaga w maksymalizacji wydajności serwerowni, a więc w redukcji kosztów energii.

5PX_mini
UPS 5PX Eaton może być montowany zaróno w pozycji poziomej jak i pionowej, pasując do standardów szafek rack

Współczynnik mocy 0,9 daje 28 procent więcej mocy czynnej w porównaniu z tradycyjnymi zasilaczami UPS o współczynniku mocy 0,7. Im wyższy współczynnik mocy, tym większą moc wyjściową zapewnia UPS i chroni więcej urządzeń. Powoduje to wzrost oszczędności poprzez zmniejszenie liczby wymaganych zasilaczy UPS, a także zmniejsza wymagania dotyczące zajmowanej przestrzeni i zużycie energii. Eaton zwiększył także żywotność baterii UPS poprzez wprowadzenie metody ładowania baterii akumulatorów, która pozwala akumulatorom na stan spoczynku pomiędzy cyklami ładowania – zwanej przez producenta Eaton ABM.

Wszystkie produkty posiadają budowę RT, co oznacza, że mogą być instalowane zarówno w pozycji wieżowej jak i stelażowej. 5PX jest już dostępny we wszystkich krajach EMEA.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ