SolarWinds otwiera w Krakowie biuro badań i rozwoju

0

Rozbudowa strategicznego europejskiego biura R&D otwiera nowe możliwości rozwoju kariery przed specjalistami IT oraz wzmocni globalny zespół rozwoju oprogramowania i pozycję firmy na świecie.

SolarWinds otwiera w Krakowie biuro

SolarWinds , dostawca oprogramowania do zarządzania wydajnością IT, ogłosił oficjalne otwarcie strategicznego europejskiego biura R&D w Krakowie. Nowe biuro dołącza do sieci placówek SolarWinds w Brnie, Czechach, Sztokholmie i szwedzkim Västerås i będzie odgrywać kluczową rolę w globalnej strategii produktowej SolarWinds. Biuro w Krakowie będzie wspierać rozwój wydajnych i specjalnie zaprojektowanych produktów, których celem jest usprawnienie pracy specjalistów IT.

„Kraków szczyci się zapleczem talentów IT i jest uznawany za główny ośrodek technologiczny w Europie Środkowej i Wschodniej” – powiedział Doug Hibberd, vice prezes of business operations and engineering w SolarWinds. „Nasze ciągłe inwestycje w europejskie biura R&D są dowodem uznania dla wiedzy lokalnych specjalistów IT. Rozwijamy nasze nowe biuro budując zespół wysoko wykwalifikowanych i zmotywowanych osób.”

Firma poszukuje inżynierów oprogramowania, programistów UI i testerów produktów z doświadczeniem w C#, Java®, C ++ i nowoczesnych pakietach UI (Angular) w obszarach obejmujących bazy danych, sieci, systemy i aplikacje, pamięci masowe i wirtualizację. Osoby zainteresowane rozwojem i nowymi umiejętnościami w różnorodnych technologiach znajdą informacje o możliwościach pracy w SolarWinds pod tym linkiem.

Firma SolarWinds znalazła się ostatnio w gronie 20 „Najbardziej innowacyjnych firm” magazynu Forbes®. Firma została założona w 1999 roku i w zeszłym roku obchodziła 15-lecie swojej działalności. Siedziba firmy znajduje się w Austin w Teksasie, firma zatrudnia obecnie 1700 osób w 11 biurach na całym świecie, w tym w Irlandii, Singapurze, Indiach, Australii i Czechach. W 2008 roku SolarWinds otworzył pierwsze europejskie biuro R&D w Brnie, które stało się domem dla największego, złożonego z ponad 300 inżynierów, zespołu rozwoju oprogramowania. W tym roku w Krakowie firma planuje zbudować zespół 40 inżynierów, który będzie sukcesywnie powiększany w kolejnych latach.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ