Rewolucja w zarządzaniu licencjami

0

IPR-Insights, nowy gracz na polskim rynku Software Asset Management (SAM), wprowadza Audit Protection Shield, program ochrony przedsiębiorstw przed potencjalnymi konsekwencjami audytów. Usługi i rozwiązania IPR-Insights mogą ograniczyć wydatki na oprogramowanie nawet o 30 proc.

W ramach autorskiego programu Audit Protection Shield, IPR-Insights bierze odpowiedzialność finansową za braki licencyjne, które mogą zostać wykryte podczas audytów dokonywanych w firmach przez producentów programów. Gwarancja dotyczy wyłącznie okresu, w którym IPR-Insights świadczy usługi danemu klientowi końcowemu. Obejmuje ona na razie oprogramowanie firm Microsoft i Oracle.

IPR-Insights wkracza na polski rynek Europy Środkowej i Wschodniej

IPR-Insights wkracza na polski rynek w wyniku ekspansji w regionie Europy Środkowej i Wschodniej. Jego strategię w dziedzinie SAM można zawrzeć w następujących hasłach:

  • efektywna inwentaryzacja i zarządzanie oprogramowaniem za pomocą profesjonalnych narzędzi,
  • optymalizacja zakupów software’u z korzyścią dla klienta, nie zaś dostawcy,
  • skuteczna ochrona w przypadku audytu dokonywanego przez producentów programów.

Trudno o tak kompleksowe podejście na polskim rynku SAM – uważa Paweł Marciniak, Dyrektor Zarządzający IPR-Insights w Polsce. – Widzimy w kraju znaczący potencjał dla rozwoju. Wynika to z faktu, że wiedza menadżerów IT na temat korzyści z wdrożenia usług i rozwiązań SAM jest wciąż ograniczona.

O konieczności stosowania narzędzi i usług SAM w przedsiębiorstwach świadczą następujące informacje zebrane na podstawie danych rynkowych:

  • 30% oprogramowania na firmowych pecetach jest zbędne
  • 50% oprogramowania serwerowego jest wykorzystywane niezgodne z wymogami
  • 25% programów w firmach pochodzi z nieznanego źródła
  • 70-90% przedsiębiorstw kupuje oprogramowanie po niekorzystnych cenach
  • 70% firm nabywa aplikacje, których później nie używa

Duże przedsiębiorstwa korzystają przeciętnie z 2 tys. komputerów obsługiwanych przez 4-5 tys. rodzajów oprogramowania. Przy takiej ilości aplikacji w przypadku braków licencyjnych roszczenia z tytułu naruszenia praw autorskich mogą być liczone w milionach złotych. Zastosowanie specjalistycznego know-how i rozwiązań, takich jak np. SAM-Insights, pozwala zmniejszyć koszty zakupu o 20-40% i obniżyć koszty korzystania z oprogramowania nawet o 30%.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ