Open InterconnectConsortium – wsparcie rozwóju Internetu rzeczy przez liderów branży IT

0

Atmel, Broadcom, Dell, Intel, Samsung i Wind River łączą siły, by umożliwić bezproblemową współpracę urządzeń w ramach Internetu rzeczy.

Liderzy branży technologicznej: Atmel Corporation, Broadcom Corporation, Dell, Intel, Samsung Electronics Co., Ltd. oraz Wind River, połączyli siły i założyli nowe konsorcjum, skupiające się na poprawie współpracy i zdefiniowaniu wymagań łączności dla miliardów urządzeń współtworzących Internet rzeczy. Open InterconnectConsortium (OIC) koncentruje się na określaniu wspólnych ram komunikacyjnych opartych na standardowych technologiach przemysłowych do łączności bezprzewodowej i inteligentnego zarządzania przepływem informacji między urządzeniami komputerowymi i powstającym sprzętem współtworzącym Internet rzeczy, niezależnie od formatu, systemu operacyjnego lub usługodawcy.

Firmy członkowskie wniosą swe zasoby oprogramowania i inżynieryjne do prac nad specyfikacją protokołu, wdrażaniem kodu open source i programem certyfikacji, a wszystko to z myślą o przyspieszeniu rozwoju Internetu rzeczy. Specyfikacja OIC obejmie szereg rozwiązań komunikacyjnych z wykorzystaniem istniejących i powstających standardów bezprzewodowych oraz będzie zaprojektowana pod kątem zgodności z różnymi systemami operacyjnymi.
W programie będą uczestniczyć liderzy z różnorodnych segmentów branży — od rozwiązań inteligentnego domu i biura po motoryzację i inne dziedziny. Dzięki temu specyfikacje oraz implementacje open source opracowane przez OIC pomogą firmom projektować produkty, które będą inteligentnie, niezawodnie i bezpiecznie wymieniać informacje i zarządzać nimi przy zmieniających się warunkach, niezależnie od przepustowości, a nawet bez połączenia z Internetem.

Pierwszy kod open source OIC będzie dotyczył konkretnych wymagań wobec rozwiązań inteligentnego domu i biura. Specyfikacje mogą ułatwić zdalne sterowanie i otrzymywanie powiadomień od inteligentnego sprzętu gospodarstwa domowego lub urządzeń w przedsiębiorstwach z wykorzystaniem zabezpieczonych smartfonów, tabletów czy komputerów. Przyszłe rozwiązania konsumenckie obejmują możliwość zdalnego kontrolowania systemów domowych, aby zaoszczędzić pieniądze i energię. W przedsiębiorstwie natomiast pracownicy i dostawcy mogą bezpiecznie współpracować, używając ekranów i innych urządzeń w sali konferencyjnej. W następnej kolejności pojawią się specyfikacje dla dodatkowych możliwości oferowanych przez Internet rzeczy, dla branży motoryzacyjnej, opieki zdrowotnej i przemysłu.

Prawdopodobnie w najbliższych miesiącach do OIC dołączą inne firmy członkowskie, m.in. czołowi producenci urządzeń, usługodawcy i dostawcy rozwiązań, producenci chipsetów i inni. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.openinterconnect.org.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ