Micro Focus finalizuje przejęcie firmy Serena Software

0

Oprogramowanie do zarządzania cyklem życia aplikacji umożliwi firmie Micro Focus lepsze wspieranie modelu DevOps.

Producent poinformował o sfinalizowaniu przejęcia Serena Software, dostawcy oprogramowania do zarządzania cyklem życia aplikacji. Serena zwiększa możliwości oprogramowania do wspomagania tworzenie aplikacji,  konfiguracji oprogramowania i zarządzania zmianami oraz do zarządzania procesami biznesowymi, które do tej pory znajdowało się w portfolio rozwiązań ALM firmy Micro Focus  obsługujących środowiska mainframe, systemy rozproszone i chmurę. Połączona oferta firm Micro Focus i Serena ułatwi klientom:

  • projektowanie oraz tworzenie aplikacji i usług biznesowych w sposób bardziej dokładny, niezawodny i przewidywalny;
  • dalsze używanie dotychczasowych głównych aplikacji biznesowych na większej liczbie platform, co ułatwi dostosowywanie się do nowych potrzeb i wymagań;
  • zwiększenie szybkości i wydajności nowych usług biznesowych dzięki rozwiązaniom do automatycznego udostępniania i wdrażania takich usług.

Według branżowych analityków z firmy Gartner „Wdrożenia oparte na modelu DevOps bazują na technologii, w tym przede wszystkim narzędziach do automatyzacji, wykorzystujących możliwości infrastruktury IT,  która jest coraz bardziej programowalna i dynamiczna z punktu widzenia zarządzania cyklem rozwoju aplikacji” (źródło: report „I&O Must Combine ITIL and DevOps to Deliver Business Value for Bimodal IT,” autorzy George Spafford i Ian Head, 18 marca 2016 r.). Dzięki doświadczeniu i wiedzy wnoszonej przez Serena firma Micro Focus  będzie mogła pomagać swoim klientom w szybszym rozwijaniu i wydawaniu aplikacji oraz usług biznesowych.”

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ