Ericsson zamierza przejąć Ericpol

0

Ericsson zakończył wstępny etap przejęcia udziałów i działalności firmy Ericpol w Polsce i na Ukrainie. Ericpol jest firmą zajmującą się tworzeniem oprogramowania telekomunikacyjnego oraz dostawcą dla Ericsson z 20-letnią historią współpracy.

Jak dotąd jej największym klientem była firma Ericsson. W zmieniającej się branży, w której działa Ericsson, przejęcie to stworzy możliwość zabezpieczenia głównych kompetencji i wiedzy zgromadzonej w ciągu wielu lat współpracy.

Do załogi Ericsson dołączy około 2000 pracowników Ericpol. Zakończenie procedur związanych z przejęciem przewidywane jest na pierwszy kwartał 2016 roku.

Wraz z zamierzanym przejęciem działalności firmy Ericpol w Polsce i na Ukrainie, Ericsson zyskuje znakomicie zintegrowane kompetencje w obszarze technologii radiowej, chmury oraz IP, pozwalające na utrzymanie ciągłości biznesowej. Ericpol dostarcza również potencjał teleinformatyczny dla rynków związanych z komunikacją oraz innych obszarów tj. branża motoryzacyjna, automatyzacja, bankowość, ochrona zdrowia i administracja.

Ericsson jest obecny w Polsce od około 111 lat i z biegiem czasu stale rozwija swoją działalność. Przejęcie to wyznacza kolejny krok w rozwoju firmy, po jego sfinalizowaniu Ericsson będzie zatrudniać ponad 25000 pracowników w Polsce.

PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ